Sports
Motoru sports

Peļķes un sadursmes Biķerniekos, latvieši cīnās par pusfinālu 16

foto: LETA

Latvijas autosportists Jānis Baumanis ieņem augsto piekto vietu pēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Biķernieku kompleksajā sporta bāzē notiekošā pasaules čempionāta rallijkrosā posma trim kvalifikācijas kārtām, kamēr otrs pašmāju braucējs Reinis Nitišs ir 11.pozīcijā.

Līdz ar to abi Latvijas autosportisti prestižākajā “SuperCar” klasē pirms noslēdzošās kvalifikācijas kārtas saglabā labas izredzes iekļūt pusfinālā, ko sasniegs 12 labākie braucēji.

Pēc trim kvalifikācijas kārtām līderis ar 138 punktiem ir zviedrs Jūhans Kristofešsons, kuram seko norvēģis Andreass Bakerūds un pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis Matīass Ēkstrems no Zviedrijas.

Tikmēr Baumanis iekrājis 111 punktus, kas ir tikpat, cik slavenajam francūzim Sebastjanam Lēbam, bet Nitišs ticis pie 102 punktiem.

Baumanim trešās kvalifikācijas starts padevās ne visai veiksmīgs, turklāt viņš uzsita sāncensim pa aizmuguri, tādējādi izstumjot viņu no trases. Pirmo apli Latvijas sportists noslēdza kā līderis, turklāt šajā pozīcijā viņš turējās līdz pat beigām, tāpēc tieši noslēgumā viņš nolēma doties “džokera” aplī, kas viņam arī ļāva noturēt vadību.

Pēc Baumaņa brauciena pastāvēja bažas, ka viņa agresīvās braukšanas dēļ latvietis varētu tikt diskvalificēts, taču tiesneši šādu sodu nolēma nepiemērot.

Tā kā Rīgā šobrīd valda ļoti lietai laikapstākļi, kvalifikācijā neiztika bez vairākām sadursmēm, jo trase ir ļoti slidena un uz tās izveidojušās lielas peļķes.

Savukārt Nitišs savā trešās kārtas braucienā izvirzījās vadībā, turklāt latvietis brauca bez kļūdām, visu laiku turoties priekšā pasaules čempionāta kopvērtējuma līderim Ēkstremam. Latvijas sportists “džokera” aplī nolēma doties savā noslēdzošajā aplī, kas viņam maksāja pirmo vietu, līdz ar to pašā noslēgumā zviedrs viņu apdzina, tāpēc mājinieks bija otrais.

Tiesa, trešā kvalifikācija Latvijas sportistiem bija diezgan veiksmīga, kas Baumanim tajā ļāva būt ceturtajam, bet Nitišs bija devītajā pozīcijā.

Ceturtā kvalifikācijas kārtas “SuperCar” klasē notiks plkst.11.45. Izšķirošās cīņas “SuperCar” klasē – pusfināli un fināls – sāksies no plkst.15.

Prestižajā “SuperCar” klasē Baumanis šosezon pārstāv “Austria” komandu, bet Nitišs līdz šim startēja “All-Inkl.com” vienībā, ar kuru sadarbību ir beidzis, bet iepriekšējā posmā Barselonā viņš pārstāvēja “Olsbergs MSE”, kurā startēja arī iepriekšējos divus gadus.

Pasaules rallijkrosa čempionāta posms Latvijā norisinās pirmo reizi.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja sacensību organizētāja “RA Events” direktors Raimonds Strokšs, sacīkstes divu dienu laikā varētu apmeklēt aptuveni 17 000 skatītāju.

Biķernieku rallijkrosa trases garums ir 1294 metri, un tās seguma proporcija atbilst FIA pasaules rallijkrosa čempionāta prasībām – 60% trases garuma ir ar asfalta segumu, bet atlikušie 40% – “netīrā” seguma posms. Trasē kopumā izveidoti trīs tramplīni – lielākais no tiem atrodas trases grunts sekcijā, bet atlikušie divi izvietoti paralēli viens otram – viens trases pamataplī, bet otrs “džokera” aplī. Braukšanas virziens pa jauno rallijkrosa trasi ir pretēji pulksteņrādītāja virzienam – astoņi no 12 līkumiem ved pa kreisi, bet četri pa labi.

Saistītie raksti

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pirms Biķernieku posma līderis ar 204 punktiem ir zviedrs Matīass Ēkstrems, Baumanis ar 75 punktiem atrodams desmitajā pozīcijā, bet Nitišs ar 39 punktiem ir 15.vietā.

Pirms diviem gadiem Nitišs izcīnīja pasaules rallijkrosa čempionāta bronzas medaļu, bet pērn savā otrajā sezonā “Olsbergs MSE” komandā viņš palika septītais. Tikmēr Baumanis pērn kļuva par Eiropas čempionu “Super 1600” klasē, bet tagad spēris soli augstāk un startē prestižākajā klasē.

Pēc Rīgas posma pasaules rallijkrosa čempionāta kalendārā būs atlikušas vēl vienas sacīkstes.

LA.lv