×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
21. augusts, 2013
Drukāt

Pensionāru federācija vēlas jaunu pensiju indeksācijas kārtību

LETALETA

Šodien Senioru konsultatīvās padomes sēdē Latvijas Pensionāru federācija (LPF) nākusi klajā ar priekšlikumu kompensēt dzīves dārdzības pieaugumu visiem pensionāriem, indeksējot viņu pensijās noteiktu summu, piemēram, 150 latus.

 

Pēc padomes sēdes LPF priekšsēdētājs Andris Siliņš pastāstīja, ka šādi pašreizējā pensiju indeksācijas kārtība tiktu padarīta sociāli taisnīgāka.

Konkrētu LPF vēlamo indeksējamo pensiju apmēru Siliņš vēl nevarēja nosaukt, bet 150 latus minēja kā piemēru, sakot, ka šo summu varētu palielināt par 3% līdz 5%. Arī konkrēts datums, kad šādu pensiju indeksāciju LPF vēlētos redzēt dzīvē, vēl nav apzināts.

Siliņš sacīja, ka Senioru konsultatīvās padomes vadītāja labklājības ministre Ilze Viņķele (V) priekšlikumu uzklausīja un tas plašāk varētu tikt skatīts nākamajā padomes sēdē 9.oktobrī.

Kā ziņots, iepriekšējā padomes sēdē, kas notika 5.jūnijā, LM un Pensionāru organizāciju pārstāvji vienojās no šā gada 1.septembra indeksēt pensijas, kas nepārsniedz 200 latus, ar indeksu 1,04.

9.jūlijā Saeima galīgajā lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus likumā “Par valsts pensijām”, kas paredz iepriekšminēto. Vienlaikus deputāti vienojās, ka politiski represēto personu pensijas tiks pārskatītas neatkarīgi no to apmēra.

Senioru padomē piedalās Latvijas Pensionāru federācija, Latvijas Senioru alianse, Rīgas Aktīvo senioru alianse, kā arī ministriju un valsts pārvaldes iestāžu pārstāvji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+