×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
4. augusts, 2016
Drukāt

Uldis Šmits: Ušakovs politiskā cīņā sāk izmantot bioloģiskus argumentus (28)

Foto - Rinalds Ekmanis/LETAFoto - Rinalds Ekmanis/LETA

Nils Ušakovs

Pagājušajā nedēļā Rīgas mērs Nils Ušakovs savā mākslinieciskajā pašizpausmē pievērsās galvaskausu attēlošanai, un, kas šoreiz būtiskākais, savas “daiļrades” kārtējai popularizēšanai sociālajos tīklos. Tur to pamanīja un nekavējoties pārtvēra Krievijas propaganda, ieskaitot “Russia Today” . No karikatūras (?) var noprast, ka eksistē ļaudis ar īpašiem antropoloģiskiem rādītājiem un tie meklējami Valsts valodas centrā. (Proti, iestādē, kas atklājusi Rīgas domes komunikatīvajā rosībā likumpārkāpumu.) Bildē minētā īpatņu kategorija, kuras raksturošanai izmantots pērtiķa galvaskauss, simboliski ir nošķirta no pārējās sabiedrības vai, ja tulkojam ļoti tieši, tiek pazemināta līdz cilvēkveidīgo pērtiķu līmenim. Ar atbilstošu smadzeņu tilpumu.

Foto LETA/FacebookFoto LETA/Facebook

Ej nu sazini, vai šis mākslinieciski antropoloģiskais secinājums ir attiecināts tikai uz konkrēto iestādi, kā norāda bildes izplatītājs, vai arī kaut kādā mērā aptver visus tos, kuri uzskata Valsts valodas centra lēmumu piemērot Rīgas domei naudassodu par pamatotu. Un citus, kuriem šķiet, ka latviešu valodas pozīcijas tomēr jāstiprina. Sevišķi pēc “Saskaņas” vadītāju atbalstītā bēdīgi slavenā referenduma jeb mēģinājuma Latvijā piešķirt valsts valodas statusu krievu valodai. Katrā ziņā VVC un Rīgas domes strīds būtu izšķirams nevis ar antropometrijas metodēm, bet juridiski, taču Rīgas mēram laikam pietrūkst pacietības gaidīt tiesas slēdzienu. Un ja nu gadījumā tas izrādīsies labvēlīgs VVC, arī tiesu varas pārstāvji – saskaņā ar bildes autora loģiku – neizbēgami nonāks pērtiķcilvēku kategorijā vai tuvu tai. Kopā ar nacionālo vērtību aizstāvētājiem un pārējo varzu. Tāpat pastāv varbūtība, ka Ušakovu iedvesmojusi filma “Pērtiķu planēta”, kurā norit primātu, respektīvi, mutācijas piedzīvojušu pērtiķu un cilvēku nežēlīgs cīniņš par varu, un viņš to iztēlē ir pārcēlis uz Latviju un iedomājies esam cilvēku sugas priekšgalā.

Lai vai kā, bet mūsdienās Eiropas atbildīgie politiķi vairs nemēdz nodoties galvaskausu un galvas formu salīdzināšanai. Pirms Rīgas mēra radošā vingrinājuma, šķiet, vienīgi Kremlis ir piesaucis bioloģiskus argumentus, runādams par krievu pasaules iemītnieku īpašo ģenētisko kodu (un papildus garīguma hromosomu, kas tika dažādi interpretēts). Ušakova antropometriskā pieeja sabiedriskajām norisēm idejiski sakņojas turpat, kur Putina ģenētiskie atklājumi, kuri, iespējams, tāpēc iespaidojuši arī Rīgas domes vadības uzskatus par to, kā “komunicēt ar saviem iedzīvotājiem”. Tomēr, pieņemot, ka Rīga ir Latvijas galvaspilsēta, tai drīzāk vajadzētu pielāgot “komunicēšanas” paradumus valsts politikai un pamatvērtībām, nevis rīkoties pretēji un saasināt konfliktu ar VVC. Rīgas mērs par to saņem Maskavas uzslavas, kas varbūt bija viens no viņa mērķiem. Turklāt tuvojas pašvaldību vēlēšanas. Bet uzmanību – ja balsstiesīgie pērtiķi Rīgā sasparosies, var notikt arī pārsteigumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Mani besī tas, ka visi latviešu mediji gādā Ušakovam bezmaksas reklāmu. Pietiek viņam izspiest vienu pirdienu, lai jau visi meciji, ieskaitot čivinātājus, vārītos. Nevienam tāda reklāma LV netiek nodrošināta. Virsraksti, komenti. Liela daļa saturu nelasa, jau virsraksts dod atgādinājumu. Un paši brīnās, ka tik daudzi atdod viņam savas balsis. Vienīgais, ko pazīst pēc vārda. Bildes arī visur klāt, gana smuks no vaiga arī. Un tik balso. Paldies jum, latviešu rakstītāji, jūs palīdzat viņiem pie varas noturēties.

 2. LA,kur mans koments?Vai pie Ušaka uz cenzūru?

 3. Ja tagad būtu 1940/45 gads,Ušakovs būtu Višinska vai ustina padomdevējs un labā roka.Dvarkoviču redz pasaucis palīgos.Vai nav Trampa līdzinieks,ja iedomājas lemt ar Putina pakalpiņu par ES un ASV sanksiju atcelšanu.Lielkrieva lielummānija !!Mērglis,kuraM NAV SAJĒGAS NE PAR DIPLOMĀTIJU,NE UZVEDĪBU UN NORMĀLU SAJŪTU POLITIKĀ.Nerunājot par subordināciju un pieklājību.Tipisks krievs geju ancukos,vai ne kolēģi?Jau sāk priekšvēlēšanu muldēšanu un lien pat visos latviešu mēdiju caurumos.Pat pie Kiviča!Ar Rīgu būs cauri,ja viņš ielīdīs vēl vienā termiņā.Tagad jau paši Krievijas krievi reklamē,ka Rīga ir krievu pilsēta.Par LV galvaspilsētu būs jānominē cita pilsēta,kaut Kuldīga.VVC netiek galā ar Zilupi,kas būs ar Rīgu?

  • Вот просто интересно, а кто для вас коллеги? Они случайно не в пляжном патруле работают? Юная Памела бежит по пляжу в красном купальнике, блин, прямо таки ностальжи…

   • троллит, топорная, троллинг, топорно… Kā Freids varbūt teiktu, jūsu motivācija ļoti manāmi spraucas pa ķūli ārā. Viss krieviskais jums ir svēts, viss nekrieviskais no Sātana. Ja jūs dzīvotu Igaunijā vai Lietuvā, tur vietējie “naciki” būtu urmasi vai gribauskaites. Visur krievu ienaidnieki, visur vietējie idioti, jūs tik eleganti un virtuozi, bet tie mestnije nacionaļno ozabočennije, ak, užass… Ko jūs diemžēl acīmredzmot nespējat pamanīt savā aizsvīdušajā brūni-melnajā spogulītī ir fakts, ka nacionāli patiešām norūpējušies esat jūs paši. Krievijas patrioti, pašaizliedzīgie štirļici-partizāņi, aizvadat savas dzīves tik ļoti nīstajās neKrievijās, ķengājot vietējos pagānus, kuri uzdrošinās neklanīties svētās Moskavijas virzienā… Jūtu līdzi.

    • А я сочувствую вам. Вы то не то чтобы в зеркало смотрите иногда, вы всё время на окружающую вас действительность смотрите сквозь такие коричнево-чёрные очки, и именно это определяет ваше мировосприятие. А русофобия это однако болезнь, и очень заразная при том. Поэтому вы про нас и не понимаете ничего, и главное, и понимать не хотите совсем.

 4. Ušakova ńirgāšanās par VVC Atbildēt

  Nav nekas cits kā atklāta bravūrīga ubermensch ńirgāšanās par tiem kuriem uzdots sargāt latviešu valodu un pārnestā zińā, par visiem latviešu valodīgiem kuriem rūp sava identitāte. Šāds cilvēks ir nevēlams piemērs visiem Rīdziniekiem, visiem Latvijas iedzīvotājiem gan latviešiem, krieviem un visām pārejām tautām kuras šeit dzīvo. Ušakova ńirgāšanās nenesa vińam nekādu godu- tieši pretējo. Tā tikai rāda cik dziłi vińš ir gatavs garīgi krist.

  • Вот уж нет. Большего вреда, чем работа самих работников это центра, никто и причинить не мог. Абсолютно бездарная, топорная, насквозь политизированная деятельность работников этого центра, имеет результатом не чувство уважения, а растущее чувство брезгливости к латышскому языку и его полное отторжение. Заставь дурака богу молиться, он себе и голову отшибёт!

 5. Ах, автор, автор. «Бедный Йорик» честное слово, от мочи и допинга до черепушек, всё сгодится для обсирания политических противников. Вот только в искусстве троллинга автору до Ушакова очень далеко, ну не получается у него. Ушаков троллит легко и весело, а у автора получается тяжело и топорно, от чрезмерного старания укусить побольнее. Эффект – обратный.

 6. Vai par šo riebekli vispār būtu vērts rakstīt un popularizēt viņa naidu pilnos uzskatus? Tas taču sen zināms,cik viņam ļoti riebjas latvieši un to,ka viņa uzdevums ir kurināt naidu starp cilvēkiem.

 7. Kā pēdējais bij jāmin homos rusicus usakovis.

 8. Hitlera puiši arī pētīja galvaskausus.

 9. Vai tiešām mūsu žurnālisti nespēj izdomāt neko oriģinālu, kā iekost Ušakam tā, lai sāp? Viņam lieliski izdodas apvainot latviešus. Vai latviešiem asprātības pietrūkst, lai apvainotu viņu? Bet, ja nav ko teikt, tad izmantojiet izdevību paklusēt. Pieriebusies jau tā viņa vēmekļu atgremošana. Ar šādiem raksteļiem jūs tikai vairojiet viņa popularitāti un kaitiniet latviešu tautu. Un viņam par to liels prieks.

  • izvērtē kodēju Atbildēt

   Vai tu tiešām domā, ka tāds klauns spēj kādu apvainot?

   • Neapvainojāties? Tad kāpēc tāda ažiotāža par katru ušaka vārdu vai zīmējumu?
    Grafistam taisnība – ušaka trollismi sasniedz mērķi, jo mūsējiem gan asuma pietrūkst, gan izturības. Ja tā nebūtu, viņš varētu trollēt līdz vemšanai, neviens neliktos ne zinis. Apsūkāt ušaka trolismus katrā avīzē – viņam to tikai vajag. Jo vairāk, jo populārāks viņš kļūst, jo vairāk priecājas viņa elektorāts. Un jo stulbāki viņa zīmējumi, jo skaļāk par tiem runā un raksta. Ne jēgas, ne gala, ne malas. Līdz vēlēšanām sacelsiet viņu teju debesīs un uz rokām ienesīsiet Rīgas domē. Nevajadzēs pat pirmsvēlēšanu kampaņai tērēties.
    Vai to jūs gribat?

  • Закостенелость им мешает очень, а узколобость не помогает думать творчески. Ушаков прекрасно этим пользуется и виртуозно троллит и языковый центр и всех своих критиков. Это просто подарок накануне выборов, такая бесплатная реклама.

 10. Pirms nomainiet “ģeniālo”Ušakovu,nosauciet un izvirziet superģeniālu aizvietotāju.Varbūt tāds atrodams ārpus Latvijas kā gadījumā ar ex prezidenti,kas bija Kanādas latviete.

 11. Nacisti mērīja galvaskausus. Tiem , kuriem bija nepareizais galvaskauss (āriešu tipam neatbilstošs) un salīdzinoši mazāk smadzeņu – tos kā mazderīgus centās iznīcināt.
  Mani nemaz nepārsteidz par pilsoni naturalizētā civilokupanta nacistiskais izlēciens (ceru, ka šī nacistiskā izlēciena ietvaros nākotnē nav paredzēts fiziski iznīcināt VVC darbiniekus).
  Ir tāda teorija, kas saistīta ar reinkarnāciju jeb dvēseles atpakaļpiedzimšanu uz zemes – daudzi 2.Pasaules karā kritušie vācu nacisti un vācu kara noziedznieki atdzimst krievos, lai caur krieviem labotu savus pagātnes grēkus un uzlabotu savu bojāto karmu. Ne visas dvēseles labi veic šo pārmaiņu uzdevumu – daudzas ar nacismu saslimušās dvēseles turpina savus ļaunos darbus arī mūsdienās. Tieši tāpēc mūsdienās starp krieviem ir salīdzinoši daudz nacistu un cilvēku, kas atbalsta hitlera/putlera nacistiskās idejas. Starp citu, daži vācu nacisti ir atdzimuši arī uz latviešu zemes un latviešu tautā.

  • Ух ты, как запущено то у вас всё. Вот вы то и есть самый настоящий нацист здесь.

   • visi okupētie ir nacisti pat zīdaiņi,okupētāji slavas pārņemti sargengeļi ,miermīligi atbrīvotāji….

    • Tieši tā – kas nepiekrīt krievu okupanta viedoklim un kas nelaiza krievu okupantam zābakus, tas ir fašists, nacists, rasists un naida kurinātājs.

     • А если я окупант (с вашей точки зрения), то мне то уж точно на ваше мнение плевать. Но вы сами про себя весьма верно пишите, вы такие и есть на самом деле.

    • А ты покачи, майданутая! Авось дурость и пройдёт. Это же у вас в незалежной всё просто, только москали во всём виноваты. Окупация мозга это болезнь, однако.

 12. Tā nav tikai ņirgāšanās par Vvc,bet gan par visiem Latviešiem. Man ir kauns,ka Latvijas galvaspilsētu vada tāds izdzimtenis.

  • Tieši tā. Un pēdējā laikā arvien vairāk un riebīgāk. Ceru, ka visi normālie cilvēki beidzot aizies un novēlēs tā, lai tādi Latvijas ienaidnieki kā biedrs 54 un nesaskaņa netiktu ne tuvu RD un Saeimai. Sāciet taču domāt.

  • Ну про всех то не говорите. Далеко не все латыши такие придурки как вы.

 13. Izlasot virsrakstu nodomāju, ka sācis “sesku palaist”.
  Bet nekā ! :((

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai pretnoklausīšanās ierīces jums ir?

Mediju vidē sākušās baumas, ka drīzumā varētu nākt atklātībā tā sauktās “pirts sarunas”, kurās esot piedalījušās vairākas nozīmīgas valsts amatpersonas, politiķi un uzņēmēji, viņu vidū arī atstādinātais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, pret kuru sākta kriminālvajāšana, un uzņēmējs Māris Martinsons. Pierīgā pie Božu ezera esošajā atpūtas kompleksā “Taureņi” runāto pirms vairākiem gadiem esot ierakstījis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Ļoti iespējams, šie audioieraksti no biroja kaut kad noplūduši un pirms Saeimas vēlēšanām tiek gatavoti publicēšanai.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+