Mobilā versija
+7.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
25. janvāris, 2012
Drukāt

Pētījums: Grūtā brīdī uz “Facebook” draugiem nevar paļauties

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Kaut arī jauniešiem ir neskaitāmi draugi sociālo komunikāciju tīklos, grūtos brīžos viņiem bieži vien nav kam lūgt palīdzību, liecina Lielbritānijā veikta pētījuma rezultāti.

Gados jaunam britu pieaugušajam sociālo komunikāciju tīklā “Facebook” ir vidēji 237 draugi, taču tikai divi no draugiem ir tādi, kuriem varētu lūgt palīdzību un atbalstu grūtā brīdī, liecina Lielbritānijas vēža slimnieku atbalsta fonda “Macmillan” veiktā aptauja.

Pētījumā iztaujāti 1000 cilvēku vecumā no 18-35 gadiem, un divas trešdaļas no aptaujātajiem sacīja, ka viņiem ir divi vai pat mazāk patiesi tuvi draugi.

13% no aptaujātajiem atzina, ka viņu dzīvē nav neviena pietiekami tuva cilvēka, uz kuru viņi varētu paļauties grūtā brīdī.

Vīriešiem (16%) biežāk nekā sievietēm (12%) nav neviena, pie kā meklēt atbalstu.

Fonda dibinātāja Džīnija Vilkinsone sacīja, ka aptaujas rezultāti bijuši pārsteigums.

“Tas ir pārsteidzoši un satraucoši, ka cilvēki uzticas tik nedaudziem draugiem vai tuviniekiem un ka tik daudziem cilvēkiem nav neviena,” sacīja Vilkinsone.

“Ir ļoti svarīgi, lai grūtā dzīves brīdī, kā vēža diagnozes un ārstēšanas laikā, ir iespējams ar kādu atklāti parunāties par to, ko tu pārdzīvo, un saņemtu vajadzīgo atbalstu,” viņa norādīja.

“Mēs satiekam daudzus pacientus un viņu tuviniekus, kuriem šķiet, ka viņiem ir jābūt stipriem un jāslēpj savas emocijas. Tas rada lielu spriedzi attiecībās,” sacīja Vilkinsone.

Pievienot komentāru

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+