Kultūra
Kultūrpolitika

Pētījums: Latvijas simtgades filmas veicina sabiedrības izaugsmi0

Publicitātes attēls

Latvijas valsts simtgade kopumā un tās lielnotikums “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” veicina Latvijas kino popularitāti un veido priekšstatu par latviešu filmu spēju veicināt sabiedrības izaugsmi, atklāj pētījumu un konsultāciju kompānijas Kantar TNS veiktais iedzīvotāju pētījums.

Lielnotikums “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ir labi zināms Latvijas sabiedrībā – to atpazīst divas trešdaļas jeb 65% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Turklāt piektajai daļai sabiedrības jeb 19% iedzīvotāju ir augsta interese par šo iniciatīvu – viņi seko līdzi filmu piedāvājumam, lasa vai skatās raidījumus par to tapšanu, kā arī viņiem ir svarīgi pašiem noskatīties šīs jaunās latviešu filmas.

Pārvēršot absolūtos skaitļos, var secināt, ka programmu “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” atpazīst vairāk nekā miljons iedzīvotāju, savukārt iesaiste jeb aktīva interese un līdzdalība tajā ir vairāk nekā 300 000 iedzīvotāju.

Latvijas sabiedrība ne tikai interesējas par lielnotikumu “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, bet arī saskata tajā nozīmīgu vērtību. Saskaņā ar iedzīvotāju pētījuma datiem būtiskākā vērtība, ko šīs filmas sniedz Latvijas sabiedrībai, ir “Padarīt mākslu un kultūru pieejamāku”.

Tāpat sabiedrība simtgades filmas novērtē kā izglītojošu un jauniešu prasmes veicinošu projektu.

Vienlaikus pati programma, filmu veidotāju un atbalstītāju darbs tiek sabiedrībā novērtēta kā būtisks ieguldījums kultūras jomas attīstībā – tas atbilst vērtībai “Demonstrēt atbildīgu, ētisku rīcību”. Pētījums rāda, ka tas sabiedrībā ir stiprinājis ticību Latvijas kino industrijas spēkiem.

Saistītie raksti

Latvijas sabiedrība kopumā simtgades filmas uztver kā pozitīvu piemēru citiem – tas ir paraugs, kas iedrošina mūsu sabiedrību turpmākai izaugsmei un jauniem panākumiem.

Programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” kopumā gaidāmas 16 pilnmetrāžas filmu pirmizrādes – sešas spēlfilmas, astoņas dokumentālās filmas un divas animācijas filmas.

LA.lv