Foto-Fotolia

Pētījums: tradicionālā televīzija joprojām ir skatītākā video forma pasaulē 0

Neraugoties uz pēdējos gados notikušajām izmaiņām elektronisko mediju vidē, kas skatītājiem sniedz arvien lielākas satura izvēles un kontroles iespējas, tradicionālā televīzija vēl joprojām ir skatītākā video forma pasaulē, liecina starptautiskās informācijas un mērījumu kompānijas “Nielsen” pētījuma rezultāti.

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Viedoklis
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba”
Lasīt citas ziņas

Ceturtdaļa pasaules iedzīvotāju jeb 26% norāda, ka tradicionālās televīzijas vietā izvēlas tādas video satura platformas kā “Netflix”, “Amazon” vai “Hulu”, bet 72% skatās kabeļtelevīziju.

VOD platformas (“video-on-demand”) jeb platformas, kur skatītāji var vērot saturu gan dzīvajā laikā, gan saglabāt to un skatīties vēlāk, tiek lietotas visā pasaulē – 65% respondentu atklāja, ka mēdz tajās skatīties gan īsos, gan garos video. Savukārt visvairāk aktīvo VOD lietotāju, kas tās lieto regulāri un lielā apmērā, ir Ziemeļamerikā un Āzijas-Klusā okeāna reģiona valstīs – attiecīgi 35% un 32%. Latīņamerikā, Vidējos Austrumos un Āfrikā šis rādītājs ir 21%, bet Eiropā par šādām platformām maksā vien 11% respondentu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Nielsen” valdes locekle Latvijā Iveta Pukše skaidro, ka mediju nozare kļūst arvien fragmentētāka un tas sniedz jaunas iespējas gan skatītājiem, gan satura veidotājiem un reklāmdevējiem. “Ieguvēji būs tie, kas spēs saprast ne tikai to, kā mainās skatītāju paradumi, bet galvenais – kāpēc. Divas lietas ir nemainīgas – galvenais ir saturs un skatītāji pieprasa arvien lielāku kontroli pār video skatīšanās pieredzi, lielāku individualizāciju un spēju pielāgot saturu savām interesēm.”

VOD platformas tiek plaši izmantotas arī Baltijā, turklāt aktīvāk nekā vidēji pasaulē. 74% respondentu Latvijā, 72% Igaunijā un 56% Lietuvā atzina, ka izmanto VOD platformas kādā no tiešsaistes ierīcēm.

Tiesa, Pukše piebilst, ka lielā platformu popularitāte nav pilnībā mainījusi iedzīvotāju tradicionālās televīzijas skatīšanās paradumus – pilnībā pāriet tikai uz tiešsaistes VOD platformām Igaunijā gatavi vien 4% respondentu, Latvijā 13% un Lietuvā 15%. Vairāk nekā puse Baltijas iedzīvotāju šo platformu lietošanai izvēlas datoru – Latvijā 90%, Lietuvā 85% un Igaunijā 81%.

Vairums jeb 68% respondentu pasaulē apgalvo, ka neplāno mainīt savus tradicionālās televīzijas skatīšanās paradumus. 32% gatavi paradumus mainīt. Līderis šajā ziņā ir Āzijas un Klusā okeāna reģiona valstis, kur 44% respondentu atzina, ka grasās atteikties no televīzijas pakalpojumu sniedzēja un pāriet uz tiešsaistes VOD platformām. Tā nolēmuši arī 24% respondentu Latīņamerikā, 22% Ziemeļamerikā un 17% Eiropā.

Tiesa, šādas apņemšanās ne vienmēr tiek īstenotas, jo, kā liecina cits “Nielsen” nesen veiktais pētījums ASV, lai arī iepriekš respondenti bija ziņojuši par plāniem atteikties no tradicionālās televīzijas, realitātē īpatsvars, kas tiesām to izdarīja, bija krietni mazāks.

Reklāma
Reklāma

Tiešsaistes VOD platformu pieaugošā popularitāte radīs arvien lielāku spiedienu uz tradicionālo kabeļtelevīziju, bet, visticamāk, pilnībā to neaizvietos, uzskata Pukše.

“Liela daļa patērētāju izmanto abas šīs platformas. Arī televīzija pielāgojas jaunajiem spēles noteikumiem, sniedzot skatītājam iespēju kontrolēt kad un ko skatīties. Turklāt jāņem vērā, ka arī VOD platformas sastopas ar tiem pašiem izaicinājumiem, ar ko tradicionālās televīzijas – skatītāju vēlmi pēc individualizēta satura un lielākas kontroles. Drīzāk nozari ietekmēs tas, ka tirgū kļūs pieprasītākas arvien specializētākas TV kanālu pakas – skatītāji vēlēsies maksāt tikai par tiem kanāliem, ko patiešām skatās,” atzīmē Pukše.

“Nielsen” pētījums veikts tiešsaistē, aptverot vairāk nekā 30 000 respondentu 61 pasaules valstī. Pētījuma mērķis bija gūt izpratni par VOD lietošanas paradumiem un reklāmas iespējām tajos.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.