×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
10. augusts, 2016
Drukāt

Pētīs izglītību (5)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Līdz 2019. gada decembrim tiks veikti seši Latvijas izglītības sistēmas pētījumi. To veikšanai tiks tērēti 2,4 miljoni eiro. Daļa naudas nāks no Eiropas Sociālā fonda. Vienošanos par šādu pētījumu veikšanu parakstījusi Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra.

Pētījumi skars dažādus izglītības līmeņus, tajā skaitā izglītojamo sasniegumu novērtēšanu, izglītības sistēmas indikatoru apzināšanu, mācību vides izpēti, zinātņu doktoru karjeras gaitu apzināšanu, augstākās izglītības iestāžu pārvaldības un personāla vadības modeļu efektivizāciju. Paredzams, ka pētījumos gūtie dati tiks izmantoti izglītības politikas izstrādei, rīcībpolitikas ieviešanas un ietekmes izvērtēšanai.

Projektu īstenos IZM sadarbībā ar Latvijas Universitāti un Centrālo statistiskas pārvaldi. Četrus starptautiskos pētījumus organizēs Eiropas Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija, bet vienu pētījumu – Starptautiskā izglītības sasniegumu novērtēšanas asociācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Atkal būs bezjēdzīgi tendenciozi rezultāti – visi savējie!

 2. viens likums visiem ? Atbildēt

  Valsts likumi gan nosaka atbildību par sabiedrībai nelabvēligu darbību veikšanu t.sk.bezdarbības vai nekompetences rezultātā.

 3. mantkārība grēks Atbildēt

  Ja tos “pētījumu” miljonus ieguldītu izglītības nodrošināšanā ,tad varētu pastāvēt lauku skoliņas mazajiem bērniņiem. Pilsētniekiem nebūtu bijis jāpērk mācību grāmatas visus tos 25 gadus,kuros saradās tūkstošiem neuzskaitītu analfabētu.

 4. Noreformējuši naudas līdzekļus. Atbildēt

  Re kā ! Bezjēdzīgiem pētijumiem nauda vienmēr atrodas, bet bērnudārzu pedagogiem- nē . To uzgrūž pašvaldībām.

 5. par IZM pētījumiem (1.aprīļa joks) Atbildēt

  PĀRKOPĒTS NO PORTĀLA DIENA. “Šogad nav iespēju iegūt vēl papildu līdzekļus pedagogu algām un uz piemaksām skolotāji nevar cerēt, taču, lai katrs skolotājs justos novērtēts, nākamā gada 1. septembrī katrs pedagogs saņems labsajūtas kasti,” portālu Diena informēja izglītības ministrijā. “Mums ir Saeimas piešķirtais budžeta palielinājums mērķdotācijai. Šajā gadā citu iespēju nav,” uzsvēra ministrijā norādot, ka līdzekļu ir tik, cik ir, tāpēc tiks ieviesti papildu labumi, kas nav mērāmi naudā. Labsajūtas kastes ir pilotprojekts, kam valdība piešķīrusi 92 tūkstošus eiro. Labsajūtas kastē ikvienam pedagogam būs piparmētru tēja (60 grami), divas pildspalvas, krūzīte ar uzrakstu “Tu esi labākā skolotāja pasaulē!” (budžeta taupības nolūkos uzraksts būs tikai sieviešu dzimtē, taču, ja kādam pedagogam pret to būs iebildumi, viņš varēs vērsties Eiropas cilvēktiesību tiesā. Ministrija šādam scenārijam esot gatava) un 32 lappušu biezs pierakstu blociņš no otrreiz pārstrādāta papīra. Labsajūtas kaste nav dārga (2,79 eiro), tāpēc tai esot simboliska nozīme, un tā tiks dotēta no valsts budžeta. To, vai labsajūtas kastes būs arī 2018. gada plānos, ministrijā neapstiprina. “Šis ir tikai pilotprojekts, lai iepriecinātu pedagogus, un nav zināms, vai mērķis attaisnos līdzekļus,” portālam norādīja ministrijā. Lai noskaidrotu, vai mērķis ir attaisnojis līdzekļus, tiks veikts arī īpašs pētījums un veidota darba grupa, kura mērīs skolotāju noskaņojumu pirms un pēc labsajūtas kastes saņemšanas. Mērījumi gan nebūs lēts prieks – tam plānots atvēlēt vēl 1,2 miljonus eiro, no kuriem daļu ministrija cer gūt no Eiropas līdzekļiem, bet atlikušo ņemt no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Līdz ar to kopumā pilotprojekta ieviešana izmaksās aptuveni 1,3 miljonus eiro. *Šī ir 1.aprīļa ziņa!

Draugiem Facebook Twitter Google+