Sports
Ziemas sports

Phjončhanā Martins izcīna uzvaru, Tomasam bronza! 16

Foto – AFP/LETA

Pasaules kausa izcīņas skeletonā pēdējā posma sacensībās vīriešu konkurencē par uzvarētāju kļuvis Martins Dukurs, bet Tomass Dukurs sezonu noslēdza ar 3.vietu olimpiskajā trasē. Korejietis Sungbins Juns pēc pirmā brauciena bija līderis, bet otrajā braucienā latvietis bija labāks, apsteidzot mājnieku par vienu sekundes simtdaļu.

Jau treniņbraucienos bija skaidrs – viss izšķirsies 9.virāžā. Arī sacensības pierādīja, ka posms tieši no 8.līdz 10.virāžai ietekmēja kamanu ātrumu trases finiša daļā, vēsta portāls bobslejs.lv.

Šodien tika aizvadītas pirmās sacensības skeletonā jaunuzceltajā Phjončhanas trasē Korejā, norāda.

Pirmajā braucienā viens no pirmajiem startēja Juns, kura braucienam tika pievērsta pastiprināta uzmanība. Kā uzsver portāls, korejietis “upurēja” pasaules čempionātu, tajā nepiedaloties, lai labāk sagatavotos gan šodienas sacensībām, gan nākamā gada olimpiskajām spēlēm.

Korejietis Juns palika nepāspēts pirmajā braucienā. Tuvākais sekotājs Martins Dukurs zaudēja nepilnas divas desmitdaļas, 3.vietā Ņikita Tregubovs no Krievijas. Tomass Dukurs pēc pirmā brauciena 6.vietā.

Kā notikumus trasē atstāta “bobslejs.lv”, otrajā braucienā Tomass nervu kutinošā cīņā par simtdaļu pārspēja Aleksandru Tretjakovu no Krievijas, ne tikai nosargājot vietu sešniekā, bet arī pakāpjoties uz 3.vietu. Tikmēr Martins veica labāko braucienu šajā trasē – perfekti izbraucot 9.virāžu, izdevās sasniegt jaunu trases rekordu – 50,64 sekundes, kas visticamāk līdz pat olimpiādei paliks nepārspēts, prognozē portāls.

Martins kļuvis par kausa ieguvēju astoto gadu pēc kārtas kopvērtējumā ar 1662 punktiem palika nepārspēts. 2.vietā Juns ar 1623 punktiem, Tretjakovs 3.vietā ar 1454 punktiem. Tomass Dukurs 9.vietā ar 1218 punktiem.

Sestdien un svētdien Phjončhanā notiks sacensības bobslejā.

LA.lv