×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
5. aprīlis, 2018
Drukāt

Māris Antonevičs: “Pīārošanās” uz nelaimes (31)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Nils Ušakovs

Pēc traģēdijas Krievijas pilsētā Kemerovā, kur ugunsgrēkā gāja bojā 64 cilvēki, tajā skaitā daudzi bērni, vietējie iedzīvotāji bija sanākuši stihiskā protesta mītiņā. “Kas jūs te, “pīāroties” uz bēdām gribat?” – vienam no klātesošajiem, kurš īpaši aktīvi pārmeta varai neizdarību un pieprasīja amatpersonu atkāpšanos, aizrādīja atnākušais apgabala vicegubernators. Taču izrādījās, ka apklusināt viņš mēģina cilvēku, kurš ugunsgrēkā zaudējis visu ģimeni – sievu, māsu un trīs meitas – un pats teicis: “Man vairs nav ko zaudēt.” Tāpēc “pīāroties” drīz nācās pašam vicegubernatoram, kurš simboliski nometās uz ceļiem mītiņa dalībnieku priekšā, it kā izrādot savu līdzjūtību.

Vārds “pīāroties” latviski skan ļoti dīvaini (tāpat kā krieviski un arī citās valodās), jo faktiski tas veidojies no diviem burtiem angļu valodā “PR” (saīsinājums “public relations” – sabiedriskās attiecības), taču precīzu tulkojumu intonācijai, kādā tas tiek lietots, īsti nemaz nevar sniegt. Varbūt latviski tuvāk būtu “spalvu spodrināšana”… Pārnesot no angļu uz citām valodām, tas iegūst tādu kā nekrietnu, nicinošu pieskaņu. Piemēram, kad it kā cēlas darbības tiek darītas aiz aprēķina, savtīgu interešu dēļ.

Tieši par to rodas aizdomas, lasot ziņu, ka Rīgas domes Finanšu un administratīvo lietu komiteja nolēmusi piešķirt 50 000 eiro Kemerovā notikušajā traģēdijā cietušajām ģimenēm. Kāpēc šāds lēmums? Kemerova atrodas gandrīz 5000 kilometru attālumā no Latvijas galvaspilsētas, tā nav Rīgas sadraudzības pilsēta (no Krievijas pilsētām šāds statuss ir tikai Maskavai un Sanktpēterburgai), un nav arī dzirdēts kas cits par saitēm. Lēmumu nevar vienkārši pamatot ar to, ka cilvēkiem vajadzīga palīdzība. Jo tāda vajadzīga daudziem cietušajiem visā pasaulē, kur ik dienu notiek kāda lielāka vai mazāka nelaime. Ja Rīgas dome izskatītu katru šādu gadījumu, tad varētu saprast, taču parasti tas nevienu tur neinteresē. Tā nu iznāk, ka vienīgais izskaidrojums ir Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova un citu viņa partijas pārstāvju īpašā mīlestība tieši pret Krieviju. Pats par sevi tas nebūtu nekas slikts, un, ja jūtot līdzi Krievijas liktenim, Ušakovs un kompānija parakstītos līdzjūtības grāmatā vēstniecībā un izteiktu savas skumjas tik mīļajos (lasīt – dāsni uzturētajos) interneta soctīklu kontos, tad tas būtu labi. Varētu arī sekot Krievijas modei, kur dažas amatpersonas pēc traģēdijas atvainojās nevis cietušajiem, bet personīgi prezidentam Vladimiram Putinam – par sagādātajām neērtībām. Vēl vairāk – arī ziedojums šajā situācijā būtu labs solis, ja Ušakovs un citi “Saskaņas” deputāti to maksātu no savas kabatas, piemēram, ziedojot katrs savu mēneša algu vai arī pārdodot kādu džipu. Taču te vienkārši notiek “pīārošanās” uz rīdzinieku rēķina, pat nepainteresējoties, ko viņi domā ar šādu lēmumu.

Protams, “Saskaņas” līdera vēlmei uzlabot savu tēlu Krievijā varētu būt pamats. Janvāra beigās no tās puses pienāca dīvaina ziņa, ka kāds Krievijas parlamenta deputāts esot rosinājis “noteikt sankcijas” pret Ušakovu. Tas gan vairāk skaidrojams ar to, ka komitejā, kas atbild par “NVS valstu sadarbību un saikni ar tautiešiem” kā viesis bija ieradies Latvijas Krievu savienības aktīvists Miroslavs Mitrofanovs, kurš laikam jau nebija laidis garām iespēju pakritizēt savu tiešo konkurentu, kas nepietiekami stingri “aizstāv krievvalodīgos”. Turklāt “sankciju” rosinātājs bija Žirinovska partijas biedrs. Tomēr – laikam jau nav patīkama apziņa, ka esi sācis zaudēt monopolu neformālajās attiecībās ar Krievijas varas struktūrām. Vajag saņemties un atgādināt par sevi…

Ja runā par ugunsgrēku Kemerovā, par to pēdējās nedēļās daudz diskutējuši Krievijas žurnālisti, arvien vairāk nonākot pie secinājuma, ka vainīga ir nevis traģiska ap-stākļu sakarība, bet likumsakarība tai korupcijai, bezatbildībai un visatļautībai, kas valda Krievijā visos līmeņos. Turklāt šoreiz pat neesot iespējams piemeklēt kādu ārējo ienaidnieku, kam uzvelt vainu – NATO vai kādus “banderoviešus” Ukrainā.

“Mēs tagad nesam rotaļlietas un gaisa balonus uz laukumu. Tas, protams, ļoti palīdzēs atrisināt problēmu. (..) Man šķiet, mēs nodarbojamies ne ar to, ar ko tagad vajadzētu. Būtu jānodarbojas ar ļoti cītīgu traģēdijas analīzi, lai nekas tāds vairs nenotiktu,” izteicies žurnāla “Forbes” krievu versijas redaktors Nikolajs Uskovs.

Varbūt šim padomam vajadzētu sekot arī Rīgas domes vadībai, vēlreiz pārskatot savu saimniecību. Vai arī viņi pārliecināti, ka tur viss ir lieliskā kārtībā un nekāda nelaime nevar notikt?

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. Noņemiet taču to mūli ! Atbildēt

  Es nevaru to vairs paciest.

 2. TAS TAČU MŪSU PAJOLIŅŠ!

 3. Kamēr esošais mērs paliks pie stūres,Rīgu varat uzskatīt par Krievijas federācijas vasali.Tā viš i un tur neko nevar darīt.

 4. Nepatika bilde. Ušakova smaids ir aizdomīgs un nesakrit ar acu skatienu. Samakslota seja

 5. Muļķa Mazpisāns Atbildēt

  Krievnacists Ušagovs ir tāds pat idiots kā tas lumpenis te apakšā.

 6. LA cenze normalus ,uz faktiem balstitus komentarus .Prokremliskajiem grafistiem kirilica tiek dots sarkanais paklajs .FUI !

 7. AVĪZĒ IEVIETOTAJAI FOTOGRĀFIJAI KĀRTĒJO REIZI IZVĒLĒTA ATTIECĪGA GRIMASE. NEAPSKAUŽU!
  IR JĀPROT ATLASĪT FOTO… AR NAIDA KURINĀŠANU IZCEĻAS CITI ĻAUTIIŅI NE LA! PALDIES, KA LA RAKSTA PAR ŠĪM PROBLĒMĀM UN SABIEDRĪBA NEDZĪVO ILŪZIJU ATMOSFĒRĀ!

 8. Palīdziet atcerēties , cik lielu summu , minēiais kremļa sešinieks , izmaksāja Zolitūdes upuru ģimenēm , ja tāda vispār tika izmaksāta.

 9. Gribētos vienreiz Rīgā ievest kārtību un izbeigt Ušakova visvaru. Viņam laiks atkāpties

 10. Cik tad vairs laiks līdz okupantu lurbošanās svētkiem-9.maijam, atkal ušakuškām vajadzēs ne mazums tugriku..

 11. Tik mākslotu “smaidu” kā šim sprukstiņam sen nebiju redzējis.

 12. Kāpēc dzēšat komentārus?

 13. JKP bija vienīgie, kuri balsoja “pret” un uzsvēra, ka ja ir vēlme palīdzēt, lai ziedo katrs no sava naudas maka, nevis rīkojas ar Rīdzinieku naudu. Ir skaidri redzams, ka tas Ušmerika pīār gājiens, nevis cēlsirdīgs gājiens. Rīgā pašu iedzīvotāji mirst rindās gaidot uz sociālo palīdzību, bet ko nu – no tā pīāru līdz dzirdīgām Krievijas ausīm neuztaisīs

 14. Ja nebūtu Ušakova, LA aptrūktu temati par ko rakstīt. Un to sauc par godīgu žurnālistiku?

 15. Liek tam niluškam svētu mieru,viņam jau tā ir grūti to american smile uzdabūt uz sava viepļa..

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!

  • Здохни тварь! Чем скорее, тем лучше! С днём фашиста тебя, урод! Прекрати воровать чужие ники, сука! Atbildēt

   !

   • grafist, vai nacistu draugi ir nacisti? Atbildēt

    2.pasaules karu 1939.gadā uzsāki krievi kopīgi ar vāciešiem. Pēc Polijas iekarošanas šie draudzīgi rīkoja militāro parādi. Internetā pilns ar bildēm.

    • Учи историю, мудак! Интернет полон и другими картинками, про ваших бравых легионеров! Atbildēt

     Povtorno!

 16. Paliek slikti skatoties uz šo ņirdzošo ģīmi!

 17. daudzi krēvi visus tōs, kas slikti izsakēs par krēviem, sauc par naida kurinātājiem. Ēprēkš krēvi lietoja vārdus “fašist” i “rusofob”.

 18. Reti lasu LA, jo te viens otru cenšas pārspēt , lai rietu un rīdītu, lai spēlētu TROIKU kā JUDINS, lai rādītu ar pirkstu, kurš sliktais, kurš labais, bet pāri visam stāv tas, ko sauc par naida kurināšanu.

 19. LA vienmēr izcelas ar naida kurināšanu pret krieviem un Krieviju.

  • Es esmu krievs un es nejūtu, ka LA pret mani un manu etnisko dzimteni kurinātu naidu. Un jā, es neesmu “Saskaņas” balsotājs, bet sievišķīgais un aprobežotais Ušakovs man dziļi riebjas, lai gan ir mans tautietis.

   • Paldies Jums par komentu un par Jusu uzskatu! Priecajos ka tads kaa Jus atrodas Latvijaa! Ceru ka Jus nesiet vienigais no Jus etniskas dzimtenes ar tadu uzskatu.
    Novel viss lab!

 20. musu valdiba praktiski nepārtraukti kādam sniedz palidzibu gan finansiālu gan kā humānos sutijumus. un visiem liekas normāli, bet ja tu esi ne no tās partijas, un vēl sliktāk, ne tās tautibas, tad uzreiz tas skaitās noziegums.
  tā ka māri iespraud šos savus naida uzplūdus sev sākumpunktā un runā parlietu nevis vienkārši žulto jo tā pasutits

 21. Ņilam smaids tāds samocīts kļuvis. Laiksm jūt, ka viņa kuģis strauji grimst, jo mēsli savārīti pārāk lieli.

 22. viss pareizi

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par to domāšu rīt!

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). “Lēmums par jauno VID vadītāju jāpieņem pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, lai samazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu periods,” sacījusi ministre.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+