×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
25. maijs, 2013
Drukāt

Pie Brīvības pieminekļa informē par krūts vēža profilaksi, diagnostiku un ārstēšanu

Foto-LETAFoto-LETA

Pie Brīvības pieminekļa šodien notiek krūts veselības diena “Lai dzīvotu!”, lai mudinātu sievietes aktīvāk izmantot valsts apmaksātas pārbaudes un informētu par krūts vēža profilaksi, diagnostiku un ārstēšanu.

Pasākuma pirmajās stundas 11 sievietes izmantoja iespēju pārbaudīt krūtis mobilajā mamogrāfā, tāpat sievietes arī interesējas par to, kā notiek izmeklējums un uzdod dažādus jautājumus par to, pastāstīja pasākuma pārstāvji. Viņi gan pauda cerību, ka turpmākajās stundās sieviešu aktivitāte būs lielāka.

Cilvēki vēl pirms oficiālas reģistrācijas atklāšanas bija sākuši pieteikties ikgadējām krūts veselības atbalsta gājienu “Ejam kopā, lai dzīvotu!” uz “Arēnu Rīga”, kur norisinās labdarības spēle basketbolā starp Latvijas un Lietuvas sieviešu basketbola izlasēm.

Pasākumā tiek dalīti arī informatīvie materiāli, tomēr sākumā pasākums lielu iedzīvotāju interesi neizraisīja. Pasākuma pasākuma pārstāvji pieļāva, ka tad, kad notiks arī dažādi priekšnesumi, cilvēku aktivitāte palielināsies.

Šodienas pasākumi noslēgs aprīlī atklāto informatīvo kampaņu “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!”. Tās mērķis ir aicināt sievietes aktīvāk izmantot valsts apmaksātās pārbaudes, lai slimības gadījumā ātrāk vēzi diagnosticētu un sāktu ārstēšanu.

Atbalsta gājiens “Ejam kopā, lai dzīvotu!” sākās ar kopbildi un 1000 rozā balonu palaišanu debesīs. Savukārt spēle starp Latvijas un Lietuvas sieviešu basketbola izlasēm sāksies plkst.17. Gājiena dalībniekiem ar reģistrācijas numuriņiem un rozā lentīti ieeja spēlē būs bez maksas.

Kampaņu rīko krūts vēža pacientu atbalsta biedrība “Vita” un Latvijas Basketbola savienība.

Kā ziņots, krūts vēzis ir biežākā vēža forma sievietēm. Taču tas ir arī viens no labāk izpētītajiem vēža veidiem. To savlaicīgi atklājot, iespējama krūts vēža sekmīga ārstēšana.

Kampaņa “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” ir īpaši vērsta, lai uzrunātu sievietes vecumā no 50 līdz 69 gadiem. Ik gadu gandrīz 200 000 sieviešu šajā vecumā saņem valsts nosūtītu uzaicinājuma vēstuli veikt krūšu izmeklējumu ar mamogrāfijas metodi bez maksas. Bet tikai aptuveni 30% sieviešu to izmanto.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +10.7
Alūksne +9.9
Daugavpils +10.6
Saldus +13.4
Liepāja +9.2
Jelgava +11.9
Ventspils +7.4
Limbaži +10
Madona +11.5
Rēzekne +9.0
Draugiem Facebook Twitter Google+