×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
6. decembris, 2012
Drukāt

Pie Lindermana šorīt ieradusies Drošības policija

Foto - LETAFoto - LETA

Pie partijas “Par dzimto valodu!” līdera Vladimira Lindermana šorīt ieradušies cilvēki no Drošības policijas (DP), to sociālajā tīklā “Facebook” raksta pats Lindermans.

Krievu tiesību aktīvists apgalvo, ka mēģinājis nelaist iekšā DP darbiniekus. Pagaidām nav zināms, vai viņiem ir izdevies iekļūt Lindermana apartamentos, taču Lindermana mobilais tālrunis ir izslēgts.

Iespējams, DP šodien “viesojas” arī pie Lindermana domubiedriem.

DP priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa pagaidām šo informāciju atteicās komentēt.

Kā ziņots, Lindermans vairākkārt rīkojis un piedalījies dažādās protesta akcijās. Latvijas Ģenerālprokuratūra viņu savulaik izsludināja starptautiskā meklēšanā, apsūdzot par aicinājumu vardarbīgi gāzt valsts varu un mainīt valsts iekārtu. Tāpat Lindermans tika apsūdzēts par trotila glabāšanu. Viņš vairākus gadus uzturējās Krievijā, taču tur tika aizturēts un izdots Latvijai.

Vēlāk pret Lindermanu sāktā krimināllieta daļā par aicinājumu vardarbīgi gāzt Latvijas valsts varu tika izbeigta, bet par neatļautu sprāgstvielu glabāšanu tiesa viņu attaisnoja.

Pēc Lindermana vadītās biedrības “Dzimtā valoda” iniciatīvas vēl pērn tika savākts nepieciešamais parakstu skaits referenduma rīkošanai par to, lai Latvijas Satversmē krievu valodai tiktu noteikts otras valsts valodas statuss. Kaut arī referendumā šī iecere cieta pamatīgu sakāvi, Lindermans pauda viedokli, ka viņa mērķis esot sasniegts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+