Latvijā
Vēsture

Pie Ministru kabineta trīs dienas atradīsies barikādēm veltīts vides objekts 2

Janvāris Latvijas vēstures lappusēs atzīmējams kā nozīmīgs mirklis – barikāžu laiks. To pieminot, piektdien, 19. janvārī, pie Ministru kabineta ēkas tiks atklāts vides objekts, kas līdzināsies barikāžu laikā novietotajai tehnikai, kas pie šīs ēkas atradās 1991. gada janvārī.

1991. gadā no 13. līdz 27. janvārim latvieši nevardarbīgā pretošanās kustībā aizsargāja galvaspilsētas stratēģiskos objektus, tostarp Ministru kabinetu.

Pieminot barikāžu laiku Instalācija būs papildināta ar audiovizuāliem uzskates materiāliem par barikāžu laiku – fotogrāfijām, faktiem un vēsturiskiem audioierakstiem. Vides objekts būs apskatāms līdz pat svētdienai, 21. janvārim.

Saistītie raksti

Savukārt Ministru kabinetā norisināsies diskusija kopā ar Ministru prezidentu Māri Kučinski, vēsturniekiem un barikāžu dalībniekiem, kuri klātesošajiem – skolēniem, studentiem – stāstīs atmiņu stāstus par pieredzēto. Tā būs vienreizēja iespēja klausītājiem, kuri nav piedzīvojuši šo Latvijas vēsturei tik nozīmīgo laiku, rast klātbūtnes sajūtu notikumā, par ko mūs apbrīno visa pasaule, – kā latvieši nevardarbīgā pretošanās kustībā cīnījās par savas valsts neatkarību.

Vides objektu svinīgi atklās 19. janvārī plkst. 11.30. No plkst. 11.30 līdz 13.30 instalāciju “sargās” goda sardze – Jaunsardzes pārstāvji. Objektu varēs aplūkot tikai trīs dienas, – instalāciju noņems svētdienas vakarā.

LA.lv