×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
4. augusts, 2014
Drukāt

Pieaug ĀCM gadījumu skaits; aizdomas par slimības uzliesmojumu cūku komerciālā novietnē Skaistas pagastā (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori ir noņēmuši paraugus mājas cūkām Skaistas pagasta dzīvnieku novietnē, kurā ir aizdomas par cūku saslimšanu ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM), informē PVD.

Novietnē tiek turētas vairāk nekā 200 cūkas, un tā atrodas ĀCM jau iepriekš noteiktajā karantīnas un uzraudzības teritorijā.

PVD inspektori saņēma informācija no cūku novietnes par cūku veselības stāvokļa strauju pasliktināšanos un cūku nobeigšanos. Līdz laboratorisko analīžu saņemšanai tiek veikti visi slimību ierobežojošie pasākumi.

Brīvdienās ĀCM vīruss konstatēts vienai mājas cūkai Dagdas novada Svariņu pagastā, kur novietnē tika turēta 21 cūka, kā arī divās saimniecībās Bērziņu pagastā. Vienā saimniecībā ĀCM konstatēja 4 mājas cūkām, dzīvnieku novietnē bija 11 nobarojamās cūkas un vienai cūkai piemājas saimniecībā, kura saslima un nobeidzās.    
ĀCM vīruss konstatēts arī divās piemājas saimniecībās Krāslavas novada Ūdrīšu pagastā – vienā bija trīs cūkas, otrā novietnē  – divas cūkas. Tāpat Ūdrīšu pagastā ĀCM konstatēts arī 6 meža cūkām: 3 nomedītajām un 3 atrastām beigtām meža cūkām.

Mājas cūkām ĀCM vīruss konstatēts arī Krāslavas novada Kaplavas pagasta piemājas saimniecībā, kur saslima divas cūkas. Visas cūkas brīvdienās jau nogalinātas un iznīcinātas.

ĀCM vīruss konstatēts diviem nomedītiem meža cūku sivēniem Valkas novada Ērģemes pagastā, netālu no vietas, kur jau iepriekš bija konstatēts ĀCM meža cūkām.
Līdz šim ĀCM konstatēts 45 meža cūkām un 46 mājas cūkām 24 piemājas novietnēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jāpalaiž tās slimās cūciņas pāri robežai uz K..viņām vīza nav nepieciešama 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+