Mobilā versija
-3.1°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
20. marts, 2014
Drukāt

Pieaug Krievijas daļa ES gāzes patēriņā
 (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Krievijas gāzes daļa kopējā ES dalībvalstu patēriņā pērn pieaugusi par četriem procentiem un sasniegusi 27%, tai kļūstot par lielāko ārvalstu piegādātāju, liecina  apvienības “Eurogas” dati.

Neskatoties uz šīs daļas pieaugumu, kopējais dabasgāzes patēriņš ES pērn samazinājies par 1,4% – līdz 462 miljardiem kubikmetru, reģistrējot kritumu jau trešo gadu pēc kārtas. ES gāzes ieguves apjoms, galvenokārt Ziemeļ­jūrā, sarucis par vienu procentu – līdz 156 miljardiem kubikmetru, taču tas joprojām bijis lielākais piegādes avots. Norvēģija pērn bijusi otra lielākā ārvalstu piegādātāja, palielinot savu daļu ES gāzes patēriņā līdz 23%. Ņemot vērā saasināto situāciju Ukrainā, kur Krievija paziņojusi par Krimas aneksiju, atjaunojušies aicinājumi samazināt Eiropas atkarību no Krievijas gāzes.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nekādi nevaru saprast žurnālistu sacelto ažiotāžu ap Krievijas gāzi, ka bez tās Eiropa bez maz vai aizies bojā! Neaizies, jo krievu gāzes patēriņš Eiropā sastāda tikai 1/4 daļu no visa patēriņa. Tikpat, cik piegādā Eiropai Norvēģija. Drīzāk ir jāuztraucas pašai Krievijai, jo pārtraukt gāzes Eiropai nozīmē radīt būtiskus robus Krievijas valsts budžetā. Vēl graujošākas sekas Krievijai atstās naftas eksporta apsīkums. Latvijai ir jārīkojas, nevis tikai jāpļāpā par sašķidrinātās gāzes termināļa būvi, tas tagad nu ir skaidri redzams. Bet arī te nav ko celt paniku, jo mums ir piepildīta Inčukalna gāzes krātuve, kur gāzes krājumi pietiek 3 gadiem. To nu krievi vairs nevar tā vienkārši paņemt un “aiznest” prom.

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (8)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+