Ekonomika
Bizness

Pieaug uzņēmēju investīcijas tehnoloģijās, liecina bankas kredītportfelis0


Uzņēmuma “IMMER Group” ražotnē.
Uzņēmuma “IMMER Group” ražotnē.
Publicitātes foto

Īpašu uzmanību pievēršot ražojošo, mazo un vidējo uzņēmumu attīstības veicināšanai, banka “Citadele” uzņēmējiem Latvijā aizdevumos piešķīrusi 464,13 miljonus eiro, no kuriem 59,24 miljoni eiro ir no jauna izsniegtais finansējums šī gada pirmajā ceturksnī – liecina bankas kredītportfelis.

Kopumā lielākie finansējuma saņēmēji šī gada 1. ceturksnī ir bijuši nekustamo īpašumu uzņēmumi, ražošanas un tirdzniecības uzņēmumi.

Tiem seko būvniecībā, lauksaimniecībā, mežsaimniecībā un zivrūpniecībā strādājošie uzņēmumi.

“Ražošana, tirdzniecība, lauksaimniecība, transports un loģistika ir “Citadeles” stratēģiskās nozares, ko īpaši vēlamies kreditēt,” saka bankas “Citadele” valdes locekle Santa Purgaile.

Vislielākais no jauna izsniegto aizdevumu pieaugums – sešas reizes – šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar šo periodu pērn, bija ražošanas nozarē strādājošajiem uzņēmumiem.

“Finansējot ražojošos uzņēmumus redzam, ka arvien vairāk pieaug uzņēmumu investīcijas tehnoloģijās. Turklāt ir mainījusies arī uzņēmēju pieeja – ja kādreiz pirka otrreizējā tirgū no Eiropas uzņēmumiem iepriekšējās paaudzes iekārtas, tad šobrīd Latvijas uzņēmēji pērk jaunākās un tā sauktās parītdienas tehnoloģijas, kuras nav pat Eiropas konkurentiem.”

“Aug arī uzņēmēju vajadzība pēc apgrozāmajiem līdzekļiem jeb īstermiņa aizdevumiem, kas ir populārākais finansējuma veids. Finansējuma apmērs ievērojami pieaudzis arī nekustamo īpašumu uzņēmumiem, tomēr jārēķinās, ka uz šī segmenta finansēšanu sākam skatīties piesardzīgi, lai nepārkarsētu tirgu un izmaksas.”

Šī gada pirmajā ceturksnī banka “Citadele” Baltijas valstīs kopumā jaunos aizdevumos izsniegusi 139 miljonus eiro, no kuriem 73 miljoni eiro ir finansējums uzņēmumiem.

Turpinot mērķtiecīgu un pārdomātu kreditēšanas apjomu palielināšanu, bankas “Citadele” kredītportfelis tādējādi gada laikā palielinājies par 9%, šī gada pirmajā ceturksnī sasniedzot vairāk nekā 1,4 miljardus eiro.

“Mūsu mērķis ir uzturēt veselīgu kreditēšanas apjoma pieaugumu un būt uzņēmējiem pieejamai bankai, kur saņemt nepieciešamo finansējumu gan attīstībai, gan apgrozāmiem līdzekļiem.”

“Īpašu vērību pievēršam mazo un vidējo uzņēmumu izaugsmes veicināšanai, kā arī Latvijai raksturīgo jeb tā saukto vietējo nozaru finansēšanai – uzņēmumiem, kuri ražošanā izmanto vietējos resursus, piemēram, koku, pienu, graudus, vai Latvijas ģeogrāfiskās priekšrocības, piemēram, transporta un loģistikas segmentā.”

“Pieaug gan uzņēmēju vēlme, gan arī spēja aizņemties. To sekmē ekonomiskā attīstība un arī nodokļu izmaiņas, kad par reinvestēto peļņu nav jāmaksā ienākuma nodoklis.”

“Citadeles” grupas akcionāri ir starptautisks investoru konsorcijs ar pieredzi banku sektorā visā pasaulē un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka.

Saistītie raksti

“Citadeles” grupa tiek pārvaldīta no Latvijas ar filiālēm un meitas uzņēmumiem Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Šveicē. Citadele nodrošina norēķinus un karšu maksājumus, aizdevumus, noguldījumu, ieguldījumu, aktīvu pārvaldes un līzinga pakalpojumus, kā arī virkni ekskluzīvus, unikālus produktus.

2019. gadā viens no vadošajiem klientu servisa novērtēšanas un uzlabošanas uzņēmumiem Centrālajā un Austrumu Eiropā – “Dive GROUP” – atzina Citadeli par banku ar labāko klientu apkalpošanas servisu Latvijā un otro labāko Lietuvā.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Valdība atbalsta likumu, kas ierobežos trešo personu piesaisti nekustamo īpašumu darījumos
12 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Sešās Latvijas pilsētās notiks bezmaksas automobiļu pārbaudes
14 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Soda punkts par telefonu rokā: stājas spēkā jauni noteikumi 1
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Aizmigušu marihuānas audzētāju sita ar koku un steidza griezt kaņepes… 1
6 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: Latvijas futbola izlase beidzot gūst vārtus, tomēr vienalga piedzīvo bezierunu zaudējumu
3 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Jauns čalis, klausies!” Dobelē izglābj jaunieti, kurš gatavojās nolēkt no katlu mājas torņa… 1
3 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ierodas ukraiņu tautas kalps Zelenskis
9 stundas