×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
29. jūlijs, 2016
Drukāt

Piecas tortes, viena bāka

Monitorings_mana_jura_10

Ar sadziedāšanos, dejām un piecām tortēm ekspedīcijas “Mana jūra” bijušie un esošie dalībnieki, kā arī tie, kas mīl jūru, atzīmēja jūras piekrastes tīrības uzraudzības kampaņas piecu gadu jubileju.

Svinības notika pie Ovīšu bākas. Par godu dzimšanas dienai tika demonstrēta kulinārijas meistarklase, neparastākie atradumi, interesantākās, piecos gados jūras krastā uzņemtās fotogrāfijas.

“Mana jūra” dalībnieki šobrīd ir aptuveni pusceļā uz galamērķi – Ainažiem, kur 13. augustā pēc 500 km nosoļošanas ekspedīcija beigsies. Šīs idejas autors Jānis Ulme stāsta, ka ekspedīcijas dalībnieki ir apmierināti ar visu, izņemot to, ko nākas secināt – atkritumu jūras krastā mazāk nekļūst. Kurzemes pusē visnetīrākā piekraste konstatēta pie Nīcas, bet vistīrākā – Ziemupē. Vairāk nekā puse no visiem atkritumiem, kas nomesti pludmalē, ir plastmasa. “Tāpēc arī šai ekspedīcijai noslēdzošā gada nebūs. Tā turpināsies līdz brīdim, kamēr vien šāda problēma pastāvēs,” sola J. Ulme. Viņš uzskata, ka daļēji šo problēmu varētu atrisināt, mainot plastmasas aprites ciklu – rodot iespēju plastmasas pudeles nodot, kā arī palielinot nodokli vienreiz lietojamiem plastmasas traukiem un iepakojumam. “Patiesībā jau risinājums ir vienkāršs – nebūt cūkām! Nez kāpēc tas ir tik grūti,” saka J. Ulme.

“Mana jūra” dalībnieki valsts simtgadei par godu plāno Latvijai uzdāvināt tīru jūras piekrasti 2018. gada rudenī. Tad visu mēslotāju samestais tiks savākts, iesaistot vietējo pašvaldību spēkus.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +23.4
Alūksne +22.3
Daugavpils +20.0
Saldus +20
Liepāja +20.6
Jelgava +21
Ventspils +21.8
Limbaži +20
Madona +21
Rēzekne +21
Draugiem Facebook Twitter Google+