×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
20. aprīlis, 2013
Drukāt

Piecu gadu laikā par nacionālā naida kurināšanu sodītas 15 personas

Foto-LETAFoto-LETA
Laikā no 2008.gada līdz 2012.gadam ieskaitot spēkā stājušies 15 spriedumi, piemērojot Krimināllikuma 78.pantu – par tādu darbību veikšanu, kas apzināti vērstas uz nacionālā, etniskā vai rasu naida vai nesaticības izraisīšanu, liecina informācija Tiesu informācijas sistēmā.

Pērn par šādu pārkāpumu izdarīšanu spēkā stājās spriedumi attiecībā uz divām personām. Kādam jaunietim tika piemērota nosacīta brīvības atņemšana par tādu darbību izdarīšanu, kas vērstas uz nacionālā un etniskā naida un nesaticības izraisīšanu. Pārkāpums tika izdarīts, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu. Pēc Krimināllikuma 78.panta otrās daļas ar nosacītu brīvības atņemšanu tika sodīts arī kāds vīrietis Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā.
Tikmēr 2011.gadā trīs cilvēki tika sodīti ar brīvības atņemšanu līdz vienam gadam par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu grupā. Šīs personas izdarīja darbības, kas apzināti vērstas uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu personu grupā, kas saistītas ar vardarbību.
Rīgas apgabaltiesas spriedums attiecībā uz šo personu grupu stājās spēkā 2011.gada jūnijā. Nosacītu brīvības atņemšanu piesprieda arī kādam vīrietim par īstenotā genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru vai kara nozieguma publisku noliegšanu, kas gan ir Krimināllikuma 74.1 pants, kā arī par darbību, kas apzināti vērsta uz nacionālā un etniskā un nesaticības izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.
2010.gadā, piemērojot šo Krimināllikuma pantu, diviem apsūdzētajiem piesprieda nosacītu brīvības atņemšanas sodu. Savukārt 2009.gadā pēc šī panta tika apsūdzētas sešas personas. Četri vīrieši tika sodīti ar nosacītu brīvības atņemšanu par vardarbīgu darbību veikšanu personu grupā. Vēl diviem vīriešiem tika piespriesta nosacīta brīvības atņemšana par darbībām, kas apzināti vērstas uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu, kas izdarītas, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.
Savukārt 2008.gadā ar piespiedu darbu pēc šī panta pirmās daļas tika sodīta viena sieviete.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+