×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. aprīlis, 2015
Drukāt

Piedeguša ēdiena dēļ izcēlušies vairāki ugunsgrēki; VUGD mudina pieskatīt plīti un tīrīt dūmvadus

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 60 izsaukumus, no kuriem 42 izsaukumi bija uz ugunsgrēkiem, tostarp 23 uz kūlas ugunsgrēkiem, 12 izsaukumi uz glābšanas darbiem, savukārt pieci no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks.

Vakar plkst. 20.15 tika saņemts izsaukums uz Salnas ielu Rīgā, kur kādā daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ugunsdzēsējiem glābējiem bija apgrūtināta operatīva piekļūšana notikuma vietai, jo dzīvojamo māju pagalms bija pilns ar automašīnām. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka deviņstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva virtuvē dega sadzīves mantas 10 kvadrātmetru platībā un bija liels piedūmojums.

No degošā dzīvokļa tika izglābts 75 gadus vecs vīrietis un nodots neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem un hospitalizēts. Plkst. 21.57 ugunsdzēsēji glābēji likvidēja ugunsgrēku. Kā iespējamais ugunsgrēka cēlonis tiek minēta neuzmanīga apiešanās ar uguni – bez uzraudzības atstāta plīts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji dzēsa piecus ugunsgrēkus, kuri visticamāk izcēlās no tā, ka bez uzmanības bija atstāts ēdiens uz plīts un tas piededzis. Četros gadījumos no pieciem ugunsgrēks tika likvidēts iedzīvotāju pašu spēkiem vēl pirms VUGD ierašanās. Līdztekus ugunsdzēsēji glābēji vakardien dzēsa trīs ugunsgrēkus, kuros dzīvojamo māju dūmvados dega sodrēji.

VUGD atgādina, ka bez pieskatīšanas atstāts ēdiens uz plīts vai laicīgi neiztīrīti dūmvadi var izraisīt ugunsnelaimi. VUGD iesaka uzstādīt dūmu detektorus, jo tas ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā laikus pamanīt iespējamo ugunsnelaimi un pasargāt savas mājas un līdzcilvēkus no iespējamām briesmām.

Līdzīgi kā līdz šim, arī vakardien visā Latvijā tika dedzināta kūla, neskatoties uz to, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un par to var tikt piemērots administratīvais sods. Vakardien kopējās degšanas platības 23 kūlas ugunsgrēkos bija 16,5 hektāri. Lielākais kūlas ugunsgrēks reģistrēts Dunduru ielā Daugavpilī, kur dega kūla trīs hektāru platībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+