×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. jūlijs, 2015
Drukāt

Piedņestrā izsludināta mobilizācija (2)

Foto - LETA/ITAR-TASSFoto - LETA/ITAR-TASS

Moldovas separātiskajā Piedņestras reģionā varasiestādes izsludinājušas mobilizāciju.

Militārajā dienestā tiek iesaukti vīrieši vecumā no 18 līdz 27 gadiem, teikts Piedņestras “prezidenta” Jevgēņija Ševčuka rīkojumā, kas publicēts viņa oficiālajā tīmekļa vietnē.

Ar citu rīkojumu Piedņestrā militārajā dienestā iesaukti vīrieši vecumā līdz 30 gadiem, kas ir pabeiguši valsts augstākās profesionālās izglītības iestādes un ieskaitīti rezervē ar virsnieka dienesta pakāpes piešķiršanu.

Kā norādīja Moldovas Eiropas zinību universitātes prorektors Valeriu Čerba, nav izslēgts, ka mobilizācija Piedņestrā saskaņota ar Krieviju.
“Nav izslēgts, ka Ševčuka pieņemtais lēmums ir saskaņots ar Maskavu. Ševčuka dekrēts ideāli iekļaujas provokāciju virknē, kuru mērķis ir destabilizēt situāciju reģionā,” viņš norādīja.

Politologs Kristiāns Tabere Piedņestras varasiestāžu lēmumu nodēvēja par “spēli ar uguni”.

ASV senators Džons Makeins vēl martā brīdināja – ja notiks Ukrainas konflikta eskalācija, Krievijas karaspēks Ukrainas Odesas apgabalā var iebrukt no Piedņestras reģiona puses.

“Ja viņš [Krievijas prezidents Vladimirs Putins] uzskata, ka tiks cauri sveikā un viņam nebūs jāmaksā, tad viņš pavisam noteikti var mēģināt doties uz Odesu no Moldovas puses. Viņam Piedņestrā ir 1400 tā dēvēto krievu miera uzturētāju,” martā sacīja senators.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. …. atkal krievi nepatīk …. paskaidrojiet labāk kas ar tiem bēgļiem …. tas mani vairāk uztrauc nekā krievu – amerikāņu tjorkas Ukrainā

  2. Odesas ”atbrīvošana”?

Draugiem Facebook Twitter Google+