×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. maijs, 2014
Drukāt

Piedraud Rumānijai

Foto - ScanpixFoto - Scanpix

Rumānijas Ārlietu ministrija pieprasījusi Krievijai paskaidrojumus par Krievijas vicepremjera Dmitrija Rogozina ierakstu mikroblogošanas vietnē “Twitter”, kurā Rogozins, reaģējot uz Ukrainas un Rumānijas lēmumu slēgt savu gaisa telpu viņa lidmašīnai, draudēja nākamreiz lidot ar stratēģisko bumbvedēju “Tu-160”.

“Rumānijas ĀM šos draudus vērtē kā ļoti nopietnus, īpaši pašreizējā reģionālajā kontekstā. Mēs lūdzam Krievijas ĀM publiski precizēt, vai vicepremjera Dmitrija Rogozina paziņojumi atspoguļo Krievijas Federācijas valdības oficiālo pozīciju attiecībā pret Rumāniju kā ES un NATO dalībvalsti,” sacīts Rumānijas ĀM paziņojumā. Tajā uzsvērts, ka “Rumānija visādā ziņā ir atbalstījusi un atbalstīs sankciju režīmu, ko izveidojusi ES attiecībā pret tiem, kuri apdraud Ukrainas teritoriālo vienotību, suverenitāti un neatkarību”.

Reaģējot uz Ukrainas un Rumānijas lēmumu neatļaut Rogozina lidmašīnai ielidot šo valstu gaisa telpās, Rogozins mikroblogošanas vietnē “Twitter” ierakstīja: “Rumānija pēc ASV prasības slēdza manai lidmašīnai gaisa telpu, Ukraina atkal neielaiž. Nākamreiz lidošu ar “Tu-160″.”

Rogozins un Krievijas kultūras ministrs Vladimirs Medinskis bija spiesti atgriezties Maskavā no Moldovas ar reisa lidmašīnām, jo čārterreisa lidmašīnai, ar kuru bija paredzēts lidot Rogozina vadītajai delegācijai, tika aizliegts ielidot Ukrainas gaisa telpā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+