×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
5. februāris, 2013
Drukāt

“Piekrāptā” Grigule

Foto - LETAFoto - LETA

Pagājušās nedēļas izskaņā opozīcijas politiķi bija izvairīgi jautājumā par to, vai parakstīs Ivetas Grigules (ZZS) aicinājumu prezidentam atlikt Eiro ieviešanas kārtības likuma izsludināšanu. Tomēr tas netraucēja aktīvajai opozīcijas deputātei apgalvot, ka atbalsts jau par 99,9 procentiem esot nodrošināts.

 

Tagad I. Grigule ziņo, ka kolēģi viņu piekrāpuši un solītos parak­stus tomēr nedošot.

“Vēl piektdien vairāki opozīcijas frakcijas “Saskaņas centrs” pārstāvji man solīja parakstīt šādu vēstuli. Bet šodien vairāki no viņiem nāca uz manu kabinetu, apmulsuši atvainojās, ka tomēr nevarēšot to darīt. Šķiet, ka valdoša koalīcija savā apņēmībā panākt eiro ieviešanu gatava izmantot gan godīgus, gan negodīgus paņēmienus. Pieļauju, ka viņi nedēļas nogalē ir cītīgi pastrādājuši un paspieduši uz “SC” frakcijas vadību,” teica Grigule, bet solīja turpināt darboties ar dubultu sparu.

Tagad viņa gatavos vēstuli Valsts prezidentam ar lūgumu atgriezt Eiro ieviešanas likumu Saeimā un vienlaikus tapšot arī pieteikums Satversmes tiesai. Frakcija šīs aktivitātes pieļauj, bet īpaša politiskā atbalsta viņai nav. Vēstuli prezidentam un pieteikumu tiesai bez pašas Grigules parakstīt gatavi tikai viņas frakcijas biedri Ilona Jurševska un Jānis Vucāns.

Toties viņa esot saņēmusi lielu atsaucību un iedrošinājumus no vēlētajiem un sabiedriskām organizācijām. Tādēļ deputāte gatavošot likumprojektu par to, ka Latvijas tautai ir tiesības lemt referendumā par eiro ieviešanas laiku, un mēģināšot tam savākt 30 000 vēlētāju atbalstu.

ZZS frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis noraidīja izskanējušās runas, ka I. Grigule savu pret eiro vērsto aktivitāšu dēļ varētu tikt izslēgta no frakcijas. “Viņai ir brīvas tiesības darboties un ikvienam deputātam ir brīva izvēle – atbalstīt šīs akcijas vai ne,” skaidroja Brigmanis. Tomēr viņš pats nedomā zem tām parakstīties, jo politisko partiju rosināti referendumi parasti ne ar ko labu nebeidzoties.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+