×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. jūnijs, 2014
Drukāt

Piektdien no ūdeņiem izcelti divi noslīkuši jauni vīrieši

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki piektdien, 13.jūnijā, no Latvijas ūdenstilpēm izcēluši divu jaunu vīriešu mirstīgās atliekas.

Kā aģentūra LETA uzzināja VUGD, Pļaviņu novadā no Aiviekstes upes izcelts aptuveni 30 gadus veca vīrieša līķis.

Tikpat vecs vīrietis, visticamāk, noslīkstot gājis bojā Rīgā, Bieķengrāvī. Šajā vietā glābēji pazudušu cilvēku pēc policijas lūguma meklēja jau ceturtdien, bet mirstīgās atliekas tika atrastas un izceltas piektdien.

VUGD kārtējo reizi aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un ievērot elementārus piesardzības pasākumus, dodoties peldēties vai atpūšoties pie ūdens.

Visdrošāk ir peldēties oficiālās peldvietās, kur dežūrē glābēji. Peldoties upēs, jāizvēlas vieta, kur ir vismazākā straume, tuvumā nav atvaru vai citu bīstamu elementu. Nedrīkst iet peldēties alkohola reibumā. Dodoties ūdenī, nevajadzētu pārvērtēt savus spēkus un mēģināt dižoties uz citu fona. Nepazīstamā vietā uzreiz nedrīkst lēkt ūdenī, vispirms jāpārliecinās, vai gultnē nav kādi akmeņi vai nogrimuši asi priekšmeti.

Glābēji atgādina, ka nav ieteicams doties peldēties vienam, tāpat to nevajadzētu darīt naktī. Ja nelaimē uz ūdens ir nonācis kāds cits, dodoties glābt cietušo, ir rūpīgi jāizvērtē situācija un savas iespējas, lai nenoslīktu pats. Ieraugot slīkstošu cilvēku, jebkurā gadījumā nekavējoties ir jāizsauc glābēji, zvanot pa tālruni 112 un pēc iespējas precīzāk norādot nelaimes vietas koordinātas un iespējamos piebraukšanas ceļus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+