×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
5. septembris, 2017
Drukāt

Pieļauj jaunas nodevas uzlikšanu ātro kredītu nozarei (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Iespējams, ka nākamajā gadā ātro kredītu nozarei varētu uzlikt jaunu nodevu, tādējādi vēl vairāk pasargājot patērētājus, ka tie nenokļūst nemitīgi augošos parādos, šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Viņa sīkāk atteicās komentēt minētā priekšlikuma nianses, tomēr piebilda, ka parlamentā šāds priekšlikums tiek pārrunāts. “Savulaik uzliktie ierobežojumi ātro kredītu nozarē vairs nepieļauj visatļautību, tomēr tā arvien turpina paputināt vienu, otru ģimeni, ko mēs nekādi nevaram pieļaut,” sacīja Mūrniece.

Līdz ar to viņa neslēpa, ka šāds priekšlikums saistīts ar nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) vēlmi atrast papildu līdzekļus demogrāfijai.

“Nākamajā gadā demogrāfijai būtu nepieciešami vien 32 miljoni eiro un tā ir tikai puse no prioritārajiem pasākumiem pieejamajiem 80 miljoniem eiro, tāpēc ir jāmeklē jauni ienākuma avoti budžetā,” skaidroja Mūrniece.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā koalīcijas partneri vēl nespēja vienoties par nākamā gada budžetu, jo nacionālā apvienība demogrāfijas jautājumu risināšanai prasīja ap 85 miljoniem eiro. Tomēr fiskālā telpa nākamgad kopumā ir aptuveni 80 miljoni eiro.

Savukārt 2016.gadā Latvijā stājās spēkā jauni nosacījumi ātro kredītu izsniegšanai, kuru mērķis ir pasargāt patērētājus un nodrošināt, ka patērētāji nenokļūst nemīti augošos parādos. Likuma grozījumi noteic, ka jebkura ar kredītu saistīto izdevumu summa, tai skaitā kredīta procenti, nokavējuma procenti, kredīta termiņa pagarinājuma maksas un citas ar kredītu saistītās izmaksas, kopā nedrīkst pārsniegt 100% no sākotnēji izsniegtā kredīta summas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Neesmu tik zinoša, lai spriestu par nodevām, bet tās ātro kredītu vilinošās reklāmas būtu jāpielīdzina stiprā alkohola, cigarešu, narkotiku reklāmām un jāaizliedz pilnīgi un galīgi gan TV, gan radio, gan citur. Nupat jau to agresivitāte un daudzums pielīdzināms psiholoģiskajam teroram.

    • Jā, diemžēl šādu reklāmu blīvums ir pārāk liels. Iespējams tieši šis ir par iemeslu, kāpēc cilvēki aizņemas, nevis cīnās paši saviem spēkiem – pievēršot lielāku uzmanību ģimenes budžeta plānošanai un ienākumu palielināšanai. CredFlare pētījuma rezultāti liecina, ka vairums cilvēku neplāno savus izdevumus, kas liek domāt, ka kredītu nozare vēl ilgi necietīs trūkumu pēc klientiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+