×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. aprīlis, 2012
Drukāt

Piemin Smoļenskas aviokatastrofas upurus

pulis

Pieminot traģisko Smoļenskas aviokatastrofu, vakar Varšavā uz demonstrāciju prezidenta pils priekšā bija sapulcējušies vairāki tūkstoši nacionālistiski noskaņotu cilvēku.

 

Demonstrantu pūli uzrunāja aviokatastrofā bojāgājušā prezidenta Leha Kačiņska brālis un Polijas konservatīvās opozīcijas partijas “Likums un taisnīgums” līderis Jaroslavs Kačiņskis. “Tagad mēs to zinām skaidri – viņi (avārijā bojāgājušie) tika nodoti. Bija negods nodot izmeklēšanu Krievijai, pieņemt Krievijas melus un izplatīt melus,” paziņoja Kačiņskis, izpelnoties skaļus savu atbalstītāju aplausus.

Labēji noskaņotie nacionālisti katastrofā vainoja Krievijas varasiestādes un premjerministra Donalda Tuska valdību, un vairāki simti galēji labējo protestētāju jau pirmdienas vakarā bija sapulcējušies pie Krievijas vēstniecības Varšavā.

2010. gada 10. aprīlī Kačiņskis kopā ar augstām valsts amatpersonām lidmašīnā devās uz Smoļensku, lai apmeklētu netālu esošo Katiņu, kur 1940. gadā PSRS iekšlietu karaspēks noslepkavoja vairākus tūkstošus poļu karagūstekņu. Avārijā gāja bojā visi 96 lidmašīnā esošie cilvēki. Avārija notika biezā miglā. Maskavas veiktajā izmeklēšanā tika secināts, ka Kačiņska delegācijas amatpersonas izdarīja spiedienu uz nepieredzējušajiem pilotiem, liekot veikt piezemēšanos nepiemērotajos laikapstākļos. Arī Varšavas veiktajā izmeklēšanā secināts, ka lidaparāta apkalpe pieļāva kļūdas, taču daļa vainas tika novelta arī uz Krieviju.

Otrdien notika arī oficiāla ceremonija bojāgājušo upuru piemiņas memoriālā Varšavā un atsevišķa valdības delegācija devās arī uz Smoļensku, lai apliecinātu cieņu avārijas upuriem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+