×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. novembris, 2014
Drukāt

Piensaimnieki atbalstā saņems 7,9 miljonus eiro (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ilustratīvs foto

Valdība pirmdien atbalstīja 7,9 miljonu eiro piešķiršanu avansa maksājumiem piensaimniecībā, informē Zemkopības ministrijā (ZM).

Kā skaidro par nozari atbildīgā ministrija, atbalsts piensaimniekiem nepieciešams saistībā ar piena iepirkuma cenas krasu samazināšanos. Atsevišķām saimniecībām piena iepirkuma cena noslīdējusi zem piena ražošanas pašizmaksas.

Lai segtu piensaimniekiem radītos zaudējumus, ļautu saglabāt ražošanas apmēru un novērstu augstvērtīgu slaucamo govju izkaušanu, valdība nozarei piešķīra 7,9 miljonu eiro lielu atbalstu ciltsdarba avansa maksājumiem.

Atbalsts segs līdz 70% no izmaksām, kas saistītas ar piena šķirnes slaucamās govs produktivitātes kontroles testiem, piebilst ZM.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Interesanti šajā sakarībā būtu uzzināt kad mūsu valdība atcels sankcijas pret pensionētiem arodslimniekiem,arodivalīdiem un okupācijas periodā strādājošajiempusauďžiem.

    • Tik pat interesanti būtu uzzināt, kad latvijas prezidents pamanīs, ka veselības nozarē ir smaga krīze. ZZS pirmsvēlēšanu prognozētā veselības ministra kandidāte Staķe ZZS priekšvēlēšanu avīzē rakstīja, ka priekšlaicīgā mirstība Latvijā no ārstējamām slimībām ir divas reizes augstākā kā vidējā ES, tas ir nomirst 2000 cilvēku gadā vairāk. Prezidenta kungs, vai tad tā nav vēl lielāka nevainīgu cilvēku slepkavošana valsts varas augstākajā līmenī, kā Zolitūdes traģēdija (2000/54=37x). 2015. g. budžetā plānots iedalīīt veselībai tikai 30 miljoni, Straujumas iepriekš pirms vēlēšanām prioritātei solītajiem nepieciešamajiem 90 miljoniem. Kā ZZS ministrs Beļevičs izpildīs ZZS solījumus veselības finansējuma un pieejamības uzlabošanai, jeb ZZS Beļeviču uzmetīs, lai palīdzētu zemniekiem saglabāt govis, kas izrādīsies vērtīgākas par cilvēku veselības un dzīvības saglabāšanu Latvijā. Un Prezidents A. Bērziņš nez vai būs tas cilvēks, kas šo politiķu publiski izrādīto mazspēju domāt par valsti kompleksā spēs apturēt, atgriežot šādu budžetu otrreizējai skatīšanai Saeimā. Cik būtisks valstij ir vēlēšanu datums 4. oktobris. Pirms vēlēšanām, kaut pieticīgi, bet pareizā virzienā vērsti solījumi un realitāte dienu pēc vēlēšanām, ka to visu var nepildīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+