×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2012
Drukāt

Piešķir 23 miljonus latu bērnudārzu rindu risinājumam

bernudarza3

Lai risinātu problēmas ar bērnudārzu nodrošinājumu, nākamgad no valsts budžeta plānots novirzīt 23 miljonus latu mērķdotācijām pirmsskolas pedagogu algām, šodien pēc Demogrāfisko lietu padomes sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Padomes sēdē šodien panākta vienošanās uzlikt par pienākumu pašvaldībām nodrošināt nepieciešamās vietas bērnudārzos, lai neveidotos rindas. Kā norādīja Ministru prezidenta ārštata padomniece Sarmīte Ēlerte (V), patlaban vislielākās bērnudārzu rindas veidojas Rīgā un Pierīgā.

Pēc Ēlertes domām, šodien panāktā vienošanās sniegs ļoti būtisku uzlabojumu un ievērojami mazinās rindas bērnudārzos jau nākamgad.

Demogrāfisko lietu padomes mērķis ir veicināt vienotas valsts demogrāfiskās politikas izveidi un īstenošanu visos valsts pārvaldes līmeņos.

Padomes sastāvā ir ekonomikas, labklājības, finanšu, iekšlietu, izglītības un zinātnes, kultūras, tieslietu, veselības un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri, Ārlietu ministrijas Speciālo uzdevumu vēstnieks, Saeimas Sociālo un darba lietu, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu un Demogrāfijas lietu apakškomisijas pārstāvji, kā arī pārstāvji no Latvijas Universitātes Statistikas un demogrāfijas katedras, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūta, Stratēģiskās attīstības komisijas, LPS, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības un vairākām nevalstiskajām organizācijām “Asociācija ģimene”, Latvijas Daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienība, “Nākotnes fonds” un “Latvijas Bērnu forums”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+