×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
18. septembris, 2016
Drukāt

Jāzepa Pīgožņa balvu Latvijas ainavu glezniecībā saņēmusi Silva Linarte (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Preiļos vakar pasniegta Jāzepa Pīgožņa balva “Par labāko Latvijas ainavu glezniecībā” un to saņēmusi māksliniece Silva Linarte ar darbu “Marts”, aģentūru LETA informēja Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja vadītāja Tekla Bekeša.

Viņa saņēmusi Jāņa Strupuļa veidoto apzeltīto sudraba medaļu un Preiļu novada domes piešķirto naudas balvu 3000 eiro apmērā.
Līdz pat 12.novembrim Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejā, kā arī Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē būs aplūkojami konkursam pieteikto 62 mākslinieku 82 darbi.

Tāpat šonedēļ, mākslinieka dzimšanas dienas nedēļā, Preiļos norisinājās arī otrais Jāzepa Pīgožņa vārdā nosauktais mākslinieku plenērs.

Plenērā piedalījās 16 mākslinieki, tajā skaitā balvas nominanti. Pēc kinorežisora Jāņa Streiča ierosinājuma šogad Jāzepa Pīgožņa dzimšanas dienu katrs mākslinieks pavadīja gleznojot kopā ar kādu no Preiļu mūzikas un mākslas skolas jaunajiem talantiem, sniedzot ieskatu glezniecības noslēpumos.

Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā dibināta 2015.gadā, sadarbojoties Preiļu novada pašvaldībai, Rīgas domei un Latvijā pazīstamiem māksliniekiem. Balvas mērķis ir turpināt attīstīt un popularizēt Latvijas ainavu glezniecību, kā arī vienot Latvijas galvaspilsētas un novadu kultūras dzīvi. Balvu plānots piešķirt katru gadu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cik lieliski!

Draugiem Facebook Twitter Google+