Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
13. maijs, 2016
Drukāt

Pirmais brauc, sestais top (1)

Foto - Austra Helēna Žaggere/LETAFoto - Austra Helēna Žaggere/LETA

Vakar Siguldas maršrutā beidzot devās pirmais modernizētais dīzeļvilciens, kaut termiņš paredzēja projekta pabeigšanu pagājušā gada septembra beigās.

Sešu dīzeļvilcienu sastāvu modernizētājiem, pilnsabiedrībai “DMU vilcieni” par neiekļaušanos noteiktajos termiņos var nākties maksāt soda naudu līdz pat 2,2 miljoniem eiro jeb 10% no darījuma summas, vakar atzina sastāvu modernizācijas pasūtītāja, uzņēmuma “Pasažieru vilciena” (PV) valdes priekšsēdētājs Andris Lubāns. Patlaban ir pagarināts termiņš un sešu nedēļu laikā līdz 30. jūnijam ir jānodod pasūtītie seši sastāvi. “DMU vilcieni” pārstāvis un RVR valdes priekšsēdētājs Gatis Kamarūts norādīja, ka ir iespējams vilcienus nodot termiņā. Otrais un trešais sastāvs jau bijuši izbraukumā, un ceturtais un piektais jau esot darba kārtībā. Vienīgi sestais sastāvs vēl neesot darba kārtībā. Vienlaikus Kamarūts uzsvēra, ka “tehnika ir tehnika un droši patlaban neko nevar garantēt”.

Vilcieni aprīkoti ar iekārtām, kas nodrošina piekļuvi cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kā arī vilcieniem uzstādīta klimata kontrole, kas nodrošina vienmērīgu temperatūru vagona salonā. Modernizētajos dīzeļvilcienos uzstādīta mūsdienu prasībām atbilstoša tualete, kas piemērota arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Telpas ir aprīkotas arī ar zīdaiņu pārtinamajiem galdiņiem, kas sniegs papildu ērtības jaunajiem vecākiem. Īpaši aprīkotas vietas papildu bagāžai vai ekipējumam, kā arī vieta, kur novietot bērnu ratiņus un velosipēdus. Tāpat izveidotas jaunas ērtākas sēdvietas, mūsdienīga informācijas sistēma vagonu salonos, kā arī paaugstināta komforta vagona salons ar papildu ērtībām. Ierīkots arī bezvadu internets.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kāda klimata kontrole, ja tur tāda dabiskā ventilācija, ka visu siltumu pa durvīm izpūš. Precīzāk pa pakāpienu režģiem, ko durvis nesedz un lielām ventilācijas spraugām starp salonu un tamburu.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+