×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
5. augusts, 2013
Drukāt

Pirmajā pusgadā OCTA nozarei vairāk nekā divu miljonu latu zaudējumi

LETALETA

Šogad auguši OCTA apdrošināšanas nozares zaudējumi – pirmajā pusgadā zaudējumi ir vairāk nekā divi miljoni latu.

Pirmajā pusgadā strauji audzis zaudējumu pieteikumu skaits, kāpis pieņemto lēmumu skaits, kā arī atlīdzību izmaksu apmēri no Garantijas fonda.

Šogad sešos mēnešos apdrošināšanas sabiedrībās un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas birojā (LTAB) saņemti 19 490 zaudējumu pieteikumi, kas ir par 2358 jeb 14% vairāk nekā 2012.gada sešos mēnešos, liecina LTAB informācijas sistēmas dati.

Saistībā ar šī gada un iepriekšējo gadu zaudējumu pieteikumiem šogad pirmajos sešos mēnešos pieņemti 19 894 lēmumi par apdrošināšanas atlīdzības izmaksām par kopējo summu vairāk nekā 12 miljoni, kas ir par 16% vairāk nekā 2012.gada sešos mēnešos.

LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics paziņojumā medijiem skaidro, ka pirmajā pusgadā būtiski audzis zaudējumu pieteikumu skaits daudzos zaudējumu veidos. Tomēr īpaši zaudējumu pieteikumu skaits audzis par izmaksām valsts iestādēm, kurās ietilpst gan pensijas un pabalsti invalīdiem, atlīdzības personām par pārejošu darbnespēju, kā arī pensijas un pabalsti apgādājamajiem. Šajā pusgadā audzis zaudējumu pieteikumu skaits iepriekšējos gados notikušiem ceļu satiksmes negadījumiem.

Šogad sešos mēnešos 18 137 lēmumi pieņemti par Latvijā notikušiem ceļu satiksmes negadījumiem, kopējai summai sasniedzot gandrīz 9,5 miljonus latu. Savukārt par ārvalstīs notikušajiem negadījumiem pirmajā pusgadā pieņemti 1757 lēmumi par kopējo atlīdzību summu 3,2 miljoni latu, kas veido ceturto daļu no visas kopējās izmaksātās atlīdzību summas. Vislielākā atlīdzību lēmumu summa tika izmaksāta par transportlīdzekļu bojājumu un bojāejas zaudējumu atlīdzināšanu, kas kopā veidoja gandrīz 82% no visas atlīdzību summas.

Būtiski augušas izmaksas no Garantijas fonda. Lielāko Garantijas fonda atlīdzību izmaksu daļu veido atlīdzību izmaksas par satiksmes negadījumiem, kurus izraisījuši transportlīdzekļi bez OCTA. Šogad sešos mēnešos tika pieņemts 451 lēmums par kopējo summu 495 000 lati, kas ir par 36% vairāk nekā 2012.gada sešos mēnešos. Vidējās izmaksas lielums uz vienu apdrošināšanas gadījumu šogad bija 1316 lati, kas ir par 23% vairāk nekā pērn pirmajā pusgadā. Lielo izmaksu apmēru no Garantija fonda galvenokārt ietekmēja izmaksa vairāk nekā 100 000 latu apmērā par 2006.gadā Īrijā notikušu satiksmes negadījumu, kuru izraisīja Latvijā reģistrēts un neapdrošināts transportlīdzeklis.

Šogad sešos mēnešos apdrošināšanas sabiedrībām izmaksāto atlīdzību neto summa bija gandrīz 11 miljoni latu, kas ir par 23,5% vairāk nekā 2012.gada sešos mēnešos. Savukārt ienākumi no OCTA polisēm neuzrāda būtisku kāpumu. Pieaugums ir tikai 6%.

“Lai gan tiek runāts par nepieciešamību celt OCTA cenas, tirgū vēl joprojām saglabājas zemas OCTA polises cenas. Tās paaugstināt nav viegli, jo apdrošinātāju vidū pastāv liela konkurence – ir ienākuši jauni tirgus dalībnieki, kas vēlas iegūt savu tirgus daļu, savukārt tirgū jau ilgstoši strādājošās sabiedrības negrib to zaudēt,” skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs

Viņš norāda, ka no OCTA polisēm gūtie ienākumi nespēj segt apdrošināšanas sabiedrību izdevumus, kuri radušies no apdrošināšanas atlīdzību izmaksām un apdrošināšanas sabiedrību darbības nodrošināšanai nepieciešamajiem izdevumiem. Salīdzinājumā ar pēdējiem gadiem šajā pusgadā būtiski pieauguši izmaksu apmēri gandrīz visās kategorijās. “Summas mērāmas nevis tūkstošos, bet miljonos. Līdz ar ko zaudējumu apmērs, ar ko nozare noslēdz pusgadu, ir tikai likumsakarīgs,” vērtē LTAB valdes priekšsēdētājs. Viņš pieļauj, ka 2013.gada noslēguma rādītāji būs vēl sliktāki.

Kā ziņots, 2012.gadu OCTA nozare noslēdza ar gandrīz divu miljonu latu zaudējumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+