Latvijā
Sabiedrība

“Pirmajam Baltijas kanālam” samazina valsts nodevu0

Foto – LETA

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi par 50% samazināt SIA “Pirmais Baltijas kanāls” valsts nodevu par apraides tiesību īstenošanas uzraudzību, aģentūru LETA informēja padomē.

Šādu lēmumu NEPLP pieņēmusi, balstoties uz Ministru kabineta noteikumiem “Noteikumi par valsts nodevu apraides atļaujas izsniegšanai un pamatnosacījumu pārskatīšanai, retranslācijas atļaujas izsniegšanai un pārreģistrācijai, kā arī apraides tiesību īstenošanas uzraudzībai”.

Minētie noteikumi paredz, ka elektroniskie plašsaziņas līdzekļi, kuriem Latvijā izsniegtas apraides atļaujas komerciālās nacionālās televīzijas programmas apraidei vai komerciālās pārrobežu televīzijas programmas apraidei, katru gadu ir jāmaksā valsts nodeva par apraides tiesību īstenošanas uzraudzību.

Saistītie raksti
Tāpat noteikumi paredz, ka valsts nodevu var samazināt par 50%, ja vismaz 90% no elektroniskā plašsaziņas līdzekļa programmas diennakts raidlaika ir valsts valodā,

ieskaitot programmas daļu, kas dublēta vai ieskaņota latviešu valodā.

Kā liecina SIA “Firmas.lv” informācija, SIA “Pirmais Baltijas kanāls” reģistrēta 2002.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 49 980 un visas daļas pieder SIA “Baltijas Mediju alianse”, kas savukārt vienādās daļās pieder Latvijas pilsonim Oļegam Solodovam un Krievijas pilsonim Aleksejam Pļasunovam.

2017.gadu “Pirmais Baltijas kanāls” noslēdza ar 14 572 496 eiro apgrozījumu un 73 925 eiro peļņu.

LA.lv