Dabā

Pirmdienas rīts miglains; dienā atkal sola tveici līdz +27 grādiem 16

Foto – Shutterstock

Agrā pirmdienas rītā vietām Latvijas rietumu un centrālajā daļā, tostarp Rīgā, bija migla ar redzamību 200-500 metru, liecina meteoroloģiskā informācija.

Ievērojamu nokrišņu valstī nav, mākoņi daļēji klāj debesis. Pūš viegls vējš.

Minimālā gaisa temperatūra agrā rītā Kurzemē un Zemgalē bija +10..+14 grādu, savukārt Vidzemē un Latgalē gaiss atdzisa līdz +14..+17 grādiem.

Rīgā vietām nav izklīdusi migla; plkst.5.50 starptautiskajā lidostā redzamība saruka līdz 250 metriem. Pūš viegls dienvidu vējš, gaisa temperatūra sešos rītā +14..+15 grādu.

Pirmdien Latvijā saule mīsies ar mākoņiem, gaisa temperatūra pēcpusdienā pakāpsies līdz +24..+27 grādiem, par 1-3 grādiem vēsāks laiks saglabāsies dažviet piekrastē.

Vietumis, galvenokārt dienas otrajā pusē Kurzemē un Rietumzemgalē, gaidāms īslaicīgs lietus.

Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu vējš, Kurzemē ar brāzmām līdz 12 metriem sekundē.

Rīgā gaidāma lielākoties saulaina diena, bez nokrišņiem. Dienvidu vējš kļūs mērens, gaiss sasils līdz +26..+27 grādiem.

Laikapstākļus Latvijā ietekmē gan anticiklons Krievijā, gan ciklons Dānijā. Atmosfēras spiediens paaugstinājies līdz 758-761 dzīvsudraba staba milimetram jūras līmenī.

Saules ultravioletais starojums saglabājas samērā augsts, saulainos brīžos dienas vidū sasniedzot sesto līmeni. Saules stari visspēcīgākie ir laikā no plkst.12 līdz 15.

Ūdens temperatūra vairumā upju un ezeru ir +19..+22 grādi, bet jūras piekrastē tikai +8..+17 grādu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Maksimālā gaisa temperatūra svētdien Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no +20 grādiem Rucavā līdz +27 grādiem Ventspils ostā.

13.jūlija augstākā gaisa temperatūra Eiropā bija +35..+37 grādi Portugālē, Spānijā, Grieķijā un Kiprā. Zemākā gaisa temperatūra pirmdienas rītā ir -2..-3 grādi Alpu kalnos.

LA.lv