Foto: shutterstock.com

Pirmklasnieku savaldīšana: Konferencē par disciplīnu rekordliels skolotāju skaits 0

Bērnu disciplīna skolās ir problēma, atzīst pedagogi, ko apliecina arī dalībnieku skaits gaidāmajā konferencē “Atbalsts pozitīvai uzvedībai”, kuras tēma šogad ir “Uzvedības grūtības vai uzvedības traucējumi – kā atpazīt un ko darīt?”. Pieteicās 130 skolotāju un reģistrācija tika slēgta telpas ierobežojuma dēļ.

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189
Lasīt citas ziņas

Kā atzīst konferences dalībnieki savos pieteikumos – uzvedības grūtības un traucējumi pašlaik ir ļoti aktuāls jautājums. Skolotājiem trūkst zināšanu, kā atpazīt – vai bērns nespēj – veselības vai kā cita dēļ, vai negrib labi uzvesties.

Skolotājiem bieži trūkst padoma, kā pārliecināt vecākus, kuri neatzīst, ka bērnam ir problēmas ar uzvedību, bet vaino skolotājus, kuri nesaprot vai nepieņem bērnu. Praksē skola diferencē uzvedības grūtības un uzvedības traucējumus, taču vecāki to atstāj izglītības iestādes ziņā, ar skolu nesadarbojas, citas institūcijas ignorē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ko darīt skolotājam, ja bērnam mājās viss ir atļauts? Skolotāji meklē risinājumus, cenšas saprast, kā strādāt komandā, iesaistot atbalsta speciālistus, vecākus, lai risinātu problēmas. Taču tas ne vienmēr izdodas. Nereti rodas jautājums, cik daudz skola un skolotāji var un drīkst iesaistīties, izteikt vecākiem savu viedokli par iespējamo uzvedības traucējumu diagnosticēšanas nepieciešamību? Skolotājus uztrauc, vai iekļaujot skolā skolēnus ar smagiem uzvedības traucējumiem ir iespējams nodrošināt pārējo bērnu tiesības uz drošu vidi, konferences tematu piesaka rīkotāji.

“Šš gada konferences tēma ir piesaistījusi vairāk kā 130 jaunu un pieredzējušu pedagogu interesi, kas liecina par skolas izaicinājumiem strādāt ar jaunām metodēm bērnu problemātiskās uzvedības novēršanai,” norāda Dita Nīmante, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes (LU PPMF) asociētā profesore.

Jau ziņots, ka pēdējā laikā policija ir vairākkārt iesaistījusies bērnu savaldīšanā skolā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.