Mobilā versija
+7.6°C
Laimonis, Laimis, Elva, Elvijs, Elvis
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
5. februāris, 2016
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1916. gada 5. februārī

Foto - LETAFoto - LETA

“Rīgas Ziņas”

No Rīgas Latviešu teātra biroja. Svētdien, 7. februārī, pulksten 3 dienā izrādīs pirmo reizi uz interimteāta skatuves Fr. Hēbeļa drāmu “Judīte”. Lugā ņem dalību viss personāls un koris, un pie tās iestudēšanas jau ilgāku laiku tiek strādāts.

Tā kā jauniestudējumu dēļ tā var būt vienīgā minētās lugas izrāde, tad uz to arī griežam god. publikas vērību. Biļetes vēl dabūjamas.

Pārtikas kartiņu izdošana Lielajā Ģildē sākās vakar. Milzums ļaužu saplūda jau no paša rīta, tā ka visa Ģildes sēta, Ģildes, Kalēju un Zirgu ielas bija viena ļaužu jūra. Visapkārt Ģildes lielai zālei gar ietaisītām ieejas un izejas margām novietoti galdi, pie kuriem strādā kādi 70 cilvēki ar dokumentu pārbaudīšanu, kartiņu izgatavošanu un izsniegšanu. Strādāja visu dienu un izsniedza ap 2500 saimniecībām pārtikas kartiņas. Šodien izdos pārtikas kartiņas Petrogradas Ārrīgas iedzīvotājiem.

 

“Dzimtenes Ziņas”

Pēc Kuldīgas apriņķa kunga vietas izpildītāja atklāta sludinājuma tika katrs, kas 7., 8. vai 14. janvārī 1916. gadā liedzās strādāt, sodīts ar 2 rbļ. par dienu, pie kam apriņķa kungs piepaturēja tiesību tos vēl sodīt ar arestu.

 

“Jaunais Vārds”

Golgovska. Dažādas ziņas. Tīri apbrīnojami, kas viss tagad netiek uzpirkts: sākot ar liellopiem un cūkām un beidzot olām, vistām un zirņiem… Vārdu sakot, viss, kas lauksaimniekam klētī un kūtī.

Cenas nedzirdēti augstas. Lopi rekvizēti visi, atstājot uz 5 cilvēkiem tikai 1 govi, tomēr daži saimnieki pārdod lopus vēl no atlikušā skaita.

Uzpircēji produktus ved uz Rīgu. Trūkst mums kooperatīvu veikalu, un tā peļņa saplūst uzpircēju kabatās. Jāpiezīmē, ka arī še par uzpircējiem uzmetušies laba daļa Kurzemes bēgļu.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+