×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. maijs, 2016
Drukāt

Ko rakstīja avīzes pirms 100 gadiem – 1916. gada 13. maijā

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

“Līdums”

Golgovska. Lopu skaitīšana. Ievērojot Centrālbiedrības pamudinājumu par lopu skaitītājiem vēlēt skolotājus, Golgovskas pagasta valda par savu pilnvaroto šinī lietā ievēlējusi vietējās pagasta skolas skolotāju Kārli Pētera dēlu Martinsonu. Par viņa vietnieku ievēlēts “Mācītāja” skolas skolotājs Pēteris Jāņa dēls Bērziņš.

 

“Rīgas Ziņas”

Daibe. Ugunsgrēks. 2. maijā šejienes Celmu mājās izcēlās ugunsgrēks. Sadega kūts, vāgūzis un stallis, kuri visi atradās zem viena jumta. Līdz ar ēku sadega arī rentnieka Buša 8 govis un 9 cūkas. Pats rentnieks ar sievu no rīta bij izbraukuši uz tirgu, pa kuru laiku mājās atstātais 4 gadus vecais dēlēns paņēmis no istabas sērkociņus un pielaidis pie salmiem kūts sānos uguni. Pūšot lielam vējam, uguns acumirklī apņēmusi salmu jumtu, un, pirms citi mājieši atjēgušies ko darīt, bijis jau par vēlu. Sadegušos kustoņus vērtē uz 1200 rubļiem.

Par latviešu tautas lūgšanu “Dievs, svētī Latviju!” mums ziņo, ka nekādos izrīkojumos vai svinību gadījumos to nedrīkst dziedāt, nedz pēdējo un arī ne priekš un tūliņ pēc valsts himnas “Dievs, sargi Ķeizaru!”.

 

“Jaunais Vārds”

Rūjene. Lai gan ganu laiks jau klāt, tomēr gani maz tiek derēti. Saimniekiem lopu tagad maz, tāpēc domā iztikt bez algota gana. Daži tomēr noderējuši bēguļu bērnus par ganiem. Mazturīgiem pilsētiņas iedzīvotājiem lielas bēdas, kā uzturēt savus bērnus, jo uzturs ir dārgs un mazie paši nekā nedabū pelnīt.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+