×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
3. jūnijs, 2016
Drukāt

Ko rakstīja avīzes pirms 100 gadiem – 1916. gada 3. jūnijā

Foto - Aija GeidaFoto - Aija Geida

“Baltija”

Tirdzniecības iestāžu kalpotāju atpūta. Valsts Domes strādnieku lietu komisija noteikusi darba laiku tirdzniecības iestādēs uz 8 stundām dienā. Lai kalpotājiem būtu iespējams izlietot 2 stundas pusdienā, veikali tiks pa to laiku slēgti. Svētku dienu atpūta būs visās svētdienās un lielākās svētku dienās, kā arī zemnieku brīvlaišanas dienā. Vietās, kuras apdzīvo cittautieši, var svinēt arī piektdienās un sestdienās.

“Jaunais Vārds”

Ērgļi. Ceturtdien, 26. maijā, pār šejienes apkārtni lidoja kāds aeroplāns. Viņš turējās lielā augstumā, nāca no dienvidiem, pāra minūtes bija labi saredzams, bet tad drīzi pazuda mākoņos, aiziedams uz Rīgas pusi.

Nesen Katrīnas K. mājās naktī no kūts izzagts 1 un pus gadu vecs bullis 200 r. vērtībā. Visai pakaļmeklēšanai vēl nav nekādu panākumu.

“Dzimtenes Vēstnesis”

Rauga trūkums vai cīņa ar patērētājiem. Rīgā pārtikas cenas ir tikpat grozīgas kā vēja rādītājs. Atkarīgi ne vien no piesūtījumiem, bet arī stāvokļa kara lauka frontē, tās pēkšņi ceļas un krītas. Tā tas, piemēram, ir ar miltiem. Stāvoklim noskaidrojoties par labu Rīgas drošībai, pārdošanā laisti lieli miltu krājumi. Sakarā ar to rīdzinieku nama mātes patīkami pārsteidza miltu cenas straujā krišana gandrīz par pusi no agrākās cenas. Bija domājams, ka arī maiznieki pazeminās veģu un kliņģeru maksu. Bet tie aizbildinās ar “ziemas ceļa trūkumu”, kas atkal savukārt sadārdzinot malku. Un tālab rīdzinieki spiesti maksāt par baltmaizi tādu pašu cenu, kādu viņi maksāja, kad milti un malka bija dārgi. Izlietojot samērā lēto miltu laiku, daudzas rīdzinieku saimniecības sāka cept mājās maizi. Tas, protams, nepatīk tiem, kam mīļas augstas cenas. Daudzi veikali vairs nepārdod raugu, aizbildinādamies ar tā trūkumu.

Alkohola un netiklības apkarošana. Pēdējās nedēļās bieži redz sadzērušos cilvēkus, un tāpēc policija kļuvusi jo uzmanīga un atkal pienākusi daudz vietās slepenu reibinošu dzērienu izgatavošanu, slēpšanu un pārdošanu. Aizpagājušā nedēļā vien atrastas kādas 25 šādas vietas. Tajā pašā laikā apcietinātas arī kādas 10 prostituētās, kas slepus darbojušās plašos apmēros.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+