Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
8. maijs, 2015
Drukāt

Ko rakstīja latviešu avīzes 1915. gada 8. maijā

Foto - LETAFoto - LETA

Dzimtenes Vēstnesis. Ar Rīgas jūrmalu iepazinušies Pēterpilī nodibinātās Krievijas dziedniecības vietu bankas priekšstāvji un atraduši šejienes dabas apstākļus labvēlīgus, tā ka tie turpmāk plašāk un rūpīgāk izkopjami.

Līdums. Aizliegts ievest uz Vasarsvētkiem Rīgā bērziņus meijām, lai veltīgi netērētu augošus kokus.

Jaunais Vārds. Cēsīs un citās dzelzceļa stacijās saplūda daudz izceļotāju no Kurzemes leišiem. Daudzi ieceļotāji apmetās pie Priekuļu zemkopības skolas un līgst pie lauksaimniekiem par strādniekiem. Ieceļotājiem lauksaimnieki maksā zemas algas. Daži no ieceļotājiem spiesti vai par uzturu vien strādāt.

Jaunās Latviešu Avīzes. Ventspils. Laucenieki un pilsētnieki, kuriem bija pavēlēts aizvākt no ienaidnieka apdraudētiem apgabaliem lopus un labību, apmetušies ar savu iedzīvi pa lielākai daļai mežos Kurzemes austrumu daļā. Dažiem pārtikas gan paņemts līdz pietiekoši, bet lielākai daļai tādas trūkst. Tāpat trūkst barības priekš lopiem, jo zāle mežos vēl tik maza, ka liellopi no tās nevar pārtikt. Visam tam vēl pievienojušās dažādas slimības starp cilvēkiem un lopiem, jo laiks visas pēdējās dienas bija auksts un naktis miglainas. Šie apstākļi ļoti kaitīgi maziem bērniem, tā ka bērnu mirstība mežā kļuvusi liela.

Pievienot komentāru

Diena pēc traģēdijas Maltas lidostā: Aculiecinieces stāstsLidostā Maltā pašlaik joprojām atrodas ap 20 latviešu, gaidot izlidošanu, kas tika atcelts vakar notikušās aviokatastrofas dēļ. Starp viņiem ir arī Maija
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (16)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+