×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
23. oktobris, 2015
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1915. gada 23. oktobrī

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

“Līdums”

Alūksne. Dažādas ziņas. Zeme nākošam gadam ir arta tikai retam, kas nebaidās kara. Vēl daudziem ir nenolasīti kartupeļi, kuri tagad iesaluši. Daži nopļauto auzu nekūla, bet tās pārdod ar visiem salmiem Alūksnes kroņa lopiem 60 – 90 rbļ. par pūrvietu. Sienu priekš tiem pašiem lopiem šejienieši jau ir veduši trīs reizes, pa divi birkavi katru reizi. Lopi vēl arvienu nāk klāt. Ja tā turpināsies, tas šejienes un apkārtnes saimniekus pilnīgi iztukšos no siena. Pašlaik vietējā alus brūzī ierīko lopu kautuvi, kur būs darbs kādam skaitam cilvēku.


”Rīgas Ziņas”

Pie dzelzceļa biļešu pirkšanas, kā zināms, zelta naudas īpašniekiem tiek piešķirtas priekšrocības. Sakarā ar to ceļu ministrijā iesniegtas vairākas sūdzības, kurās norādīts, ka šī priekšrocība nāk par labu tiem, kas, nepaklausīdami valdības uzaicinājumam, iekrāto zelta naudu nav nodevuši, resp. apmainījuši. To ievērojot, ceļu ministrija solīja šo lietu pārbaudīt.

Policijai uzdots rūpēties par Vācijas aģentu un viņu uzpirkto personu atrašanu un apcietināšanu. Šie aģenti un viņu uzpirktie braukā pa Vidzemi un citiem apvidiem, tā pa pilsētām, kā uz laukiem, lai uzpirktu mūsu metāla naudu, par kuru maksā ar viltotu un, liekas, Vācijā izgatavotu papīra naudu. Šī nauda esot visvairāk 3 rubļu gabali.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+