×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
5. septembris, 2014
Drukāt

Par ko rakstīja latviešu avīzes 1914. gada 5. septembrī

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“Jaunā Dzīve”


26. augusta vakarā pilsētā zibensātrumā izplatījās ziņa, ka netālā Vilbaku mežā esot dzirdēts kāds aeroplāns. Minūti vēlāk šo ziņu jau papildināja, ka ogotājas tiešām redzējušas pa gaisu laižamies kādu aeroplānu, bet vēl minūti vēlāk – 
ka mežā nolaidušies veseli divi vācu aeroplāni. Pēc tam sākās uzstāšanās policijai, lai ejot vāciešus ķert, jo citādi, kas zin, tie vēl izputināšot visus Limbažus. Policija no sākuma neticējusi, jo tādu baumu visos apkārtnes pagastos cirkulējot ļoti daudz, bet vēl nav bijis gadījuma, kur tas faktiski apstiprinātos. Tomēr, kad nelikās mierā, uz mežu tika izsūtīti straž­ņiki ķert rokā tos vācu aeroplānus ar visiem aviatoriem. Pa tam pilsētnieki jau bija izziņojuši un apkārtējo māju vīri esot saskrējuši ar flintēm un sievas ar dakšām un tik sargājot gaisa kuģotājus, lai netiek prom, kamēr ierodas policija. Bet… stražņiki atgriezās vieni bez kāda panākuma. Vēlāk pilsētnieki dabūja zināt, ka ap to laiku mežmalā strādājusi kāda pļaujmašīna, kuru kāda ogu lasītāja savās kara bailēs noturējusi par aeroplānu.

“Rīgas Ziņas”


Telegrammu pārdevēji. Pēdējā laikā Rīgā uzradies tīri vai telegrammu drudzis, pār ielu nevar paiet nevienu soli, kad nebūs priekšā kāds telegrammu saucējs. Tas nu nebūtu nekas, bet tie aiz lielas konkurences pēdējā laikā sāk palikt arī nepieklājīgi un rupji, it īpaši vakaros. Ja kāds uzbāzīgos telegrammu pārdevējus atraida, aizrādīdams, ka visas tās ziņas jau avīzēs lasāmas, tad tie nereti tādu gājēju pavada nepieklājīgiem izteicieniem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+