×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. februāris, 2018
Drukāt

Pirms gaidāmās pāvesta vizītes latviski izdod viņa grāmatu par korupciju (10)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Katoļu baznīcas pāvestu Francisku gaidām vizītē Latvijā rudenī, bet viņa balss jau tagad skan Latvijā – ar tādu vadmotīvu Pelnu trešdienā Nacionālajā bibliotēkā tika atvērta pāvesta Franciska grāmata “Pazemības ceļš”. Izdevumā iekļautas divas esejas, ko 2005. gadā nākamais pāvests, toreiz vēl kardināls Horhe Mario Bergoljo, uzrakstīja par korupciju un tās saistību ar grēku.

Interesanti, ka spāņu valodas vārdam “corrupción” (tāpat kā angļu valodas vārdam “corruption”) ir vairākas nozīmes, tajā skaitā, “samaitātība, pagrimums, korupcija, pūšana.” Latviski vārdam “korupcija” ir tikai viena nozīme: dienesta stāvokļa izmantošana savtīgos nolūkos, amatpersonu, sabiedrisko un politisko darbinieku uzpirkšana, piekukuļošana, to pērkamība.

Grāmatā “Pazemības ceļš” pārsteidz ar to, cik trāpīgu korumpētas personas portretu pāvests ir vārdiski uzzīmējis: “Cik tomēr patiesības spēkam ir grūti pavērt korumpētas sirdis! Tās ir tik ļoti aizbarikādējušās savā pašpietiekamībā, ka nepieļauj nekādas šaubas. Korumpēts ir cilvēks, kurš “krāj tikai sev, bet netop bagāts Dievā” (..) Korumpēti ir cilvēki, kuri ir uzbūvējuši savu pašcieņu, balstoties šāda veida melīgā attieksmē, un iet caur dzīvi, izmantojot sava izdevīguma īsceļus, maksājot par to ar savu un citu cilvēku patieso cieņu. Viņi ar savu izskatu vienmēr pauž: “Es to neesmu izdarījis,” viņu sejas ir nevainīgas kā svētbilde (..) Viņi ir pelnījuši goda doktora nosaukumus sociālajā kosmētikā. Vissliktākais ir tas, ka galu galā viņi sāk paši sev ticēt”.

Grāmatas prezentācijā katoļu baznīcas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs atcerējās, ko pāvests Francisks sacījis savā bullā 2015. gadā, kad sākās baznīcas pasludinātais Žēlsirdības gads. Bullā pāvests teicis: “Lai piedošanas vārds sasniedz visus!” Viņš aicinājumu atgriezties uz uz godīgā ceļa adresējis dažādām kriminālām grupām un brīdinājis: “Neiekrītiet briesmīgajā slazdā, domājot, ka dzīve ir atkarīga no naudas un ka tās priekšā viss zaudē vērtību un cieņu. Tā ir tikai ilūzija. Mūžībā naudu sev līdzi nepaņemsim. Nauda nesniedz patieso laimi.” Pāvests vēlējis, lai šis aicinājums aizsniedz korupcijas aizstāvjus vai līdzdalībniekus, jo “šī sērga, kas izplatījusies sabiedrībā, ir smags grēks, kas sauc uz debesīm. Jo jau pašos pamatos grauj sociālo un personisko dzīvi.” Arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs piemetināja, ka Latvijā korupcijas problēma ir ārkārtīgi aktuāla, jo tās dēļ ir daudz pesimisma un noliedzošas attieksmes pret dzīvi.

Uz manu jautājumu, kas Latvijā būtu darāms, lai tiktu galā ar korupcijas problēmu, arhibīskaps atbildēja: “Nepieciešams, lai mainās sabiedrības apziņa un attieksme. Lai katrs skatās, kas apkārt notiek. Un, ja redz nebūšanu, lai reaģē, un dara to, ko viņš iespēj! Ja redz, ka iestādes mēģina problēmu paslaucīt zem tepiķa, tad pieslēdzas arī žurnālisti un sabiedrība, reaģē un sāk izdarīt spiedienu. Visa sabiedrība ir kā vienots organisms. Ja sabiedrības apziņas līmenis mainās un attieksme mainās, tad oligarhi nevarēs nesodīti taisīt savas rebes. Sarežģīts un ilgs process, bet citu ceļu neredzu.”

Grāmatas prezentācijā viens no klātesošajiem jautāja, vai Bībelē esot gadījumi, kad tiek attaisnota uzpirkšana. Viņš sacīja, ka lasījis literatūru par islāmu, un atradis vairākus gadījumus, kad islāms attaisno uzpirkšanu noteiktu mērķu panākšanai: “Lai kāds pārietu islamticībā, lai iesaistītos “svētajā karā”, un lai žurnālists nerakstītu negatīvi par šo reliģiju”.

Priesteris Andris Kravalis atbildēja, ka Bībelē skaidri pateikts: visa ļaunuma sakne ir mantkārība!

Grāmatu “Pazemības ceļš” izdevis apgāds “KALA Raksti”.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. apgads KALA RAKSTI kartigi uzvarijies no 60 miljonu naudas…

 2. Grāmata ir laba, ticīgais vai neticīgais, visiem derētu izlasīt!

 3. Tikai caur cilvēka izaugsmi Dieva plāna ietvaros var mazināt lipīgi pretīgo kapitāla diktatūras ietekmi, kur alkatīgi dzenoties pēc naudas, tiek zaudētas pamatvērtības, vērtību sistēma apgriezta ar kājām gaisā…
  Šī maldu sistēma pastāv Dieva plāna tikai tādēļ, lai cilvēki saprastu dziļo bezdibeni sterp Kristus sludināto un demonstrēto dzīvesveidu un vērtībām un kapitāla diktatūru (viltus demokrātiju)

 4. par kontracepciju

 5. Kā to zina, ka tas ir tā? vai dievs zināja, kas ir korupcija un vai tolaik, kad dievs rakstīja bībeli, arī zaga, laupīja? – “Priesteris Andris Kravalis atbildēja, ka Bībelē skaidri pateikts: visa ļaunuma sakne ir mantkārība!”. Tolaik taču galvēnā “matkārība bija – labi paēst, un apģērbties zvērādas kažokā, ar rokām šūtu.

 6. Man mīļā latviešu tauta, ja jums kremt vara, nepalīdz tiesas, ne arī \satversmes tiesa, nepalīdz valsts prezidents, Saeima, Lembergs nepalīdz, meklējiet patvērumu pie Dieva, pie NA “kristtietības” un NA : “latvietības” dinozauriem.

  Arī te nepalīdz, RAKSTIET ROMAS PĀVESTAN – dieva vietnekam un jums tiks dots – ja jums savas zemes nav, ja jums savas mājas nav, ja jums savas naudas nav, ja jums liegta veselības aprūpe mēnešiem un gadiem ilga pieeja un vēl dažos vissvarīgākajos jautājumos. Nerakstiet sīkumu. Un nerakstie – “mums vajag, mums pienākas, dodiet mums”. Rakstie, ja pārkāpts likums, nora’diet kurš likums, kuri likumi, kuri “klristtiet;ibas” baušļi un kam jūs jau prasījāt tepat savāNearkarīgakā , brīvajā Latvijā. Tā konspektīvi, lai gari nestaipītu, kā zarnas pēc c …. kauš …

 7. Agrāk izdeva LATVIEŠU VALODĀ…

 8. Korumpētie izdod grāmatas pret korupciju. Izsmiekls

 9. Sprūdam uzdāviniet kāds to grāmatu.

  • O!!!! Pie mums taadi spruudi ir nobaroti vairaaki desmiti taukaina dziivsvara!
   Kadu centneru ar garaamataam vajag izgazt pie Tieslietu ministrijas…
   lai juristi salasa. Taa sakot,lai manta neput!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+