Latvijā
Politika

Pirms tikšanās ar Purgaili politiķi nesteidz vērtēt viņas kandidatūru FKTK vadītāja amatam0


Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes (FKTK) priekšsēdētāja amatam izvirzītā Santa Purgaile preses konferencē Valsts kancelejā izklāsta redzējumu par FKTK darbību.
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes (FKTK) priekšsēdētāja amatam izvirzītā Santa Purgaile preses konferencē Valsts kancelejā izklāsta redzējumu par FKTK darbību.
Foto: LETA/Paula Čurkste

Lai iepazītos ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes priekšsēdētāja amatam izvēlēto bankas “Citadele” valdes locekli Santu Purgaili, politiķi cer uz tikšanos un sarunu ar viņu, pagaidām izvairoties vērtēt Purgailes kandidatūru šim amatam.

Jaunā konservatīvā partija (JKP) aicinās viņu uz tikšanos, aģentūrai LETA sacīja politiskā spēka Saeimas frakcijas vadītāja Juta Strīķe.

Patlaban Strīķe nekomentē Purgailes kandidatūru, jo neesot pietiekami daudz informācijas, lai rastos pamatots viedoklis un iespēja vērtēt, vai partija varētu viņu atbalstīt.

JKP frakcija kādā no iekšējām sēdēm apspriedīsies par Purgailes kandidatūru, uz sēdi aicinot arī FKTK padomes priekšsēdētājas amatam virzīto kandidāti. “Mēs visus aicinām uz sarunu,” teica Strīķe.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītājs Mārtiņš Bondars (AP) aģentūrai LETA sacīja, ka Purgaili nepazīst, tāpēc pirms tikšanās ar viņu vērtējumu kandidatūrai sniegt nespēs. Viņš sacīja, ka politiskais spēks vēlāk varētu tikties ar Purgaili, lai saņemtu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Savukārt partiju apvienības “Jaunā vienotība” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis aģentūrai LETA pauda, ka pirms diskusijām Saeimā jāsagaida valdības lēmums. Arī Latkovskim FKTK padomes vadītājas amata kandidāte neesot zināma, tāpēc vērtējumu par to, vai Purgaile ir atbilstoša amatam, viņš nevarot sniegt.

Kā ziņots, iegūstot visaugstāko vērtējumu, konkursā uz FKTK padomes priekšsēdētāja amatu uzvarējusi Purgaile, kuras kandidatūra vēl tiks virzīta apstiprināšanai Ministru kabinetā. Gala lēmums par iecelšanu amatā jāpieņem Saeimai.

Valsts kancelejā norādīja, ka atklāta konkursa rīkošanu uz minēto amatu paredzēja jauna kārtība, kādā tiek izvēlēts FKTK vadītājs. Jauno pieeju valdība apstiprināja šā gada 9.jūlijā, pieņemot Ministru kabineta noteikumus. Atklāta konkursa rīkošana tika uzticēta Valsts kancelejai, ņemot vērā tās ilggadējo pieredzi centralizētas augstākā līmeņa vadītāju atlases nodrošināšanā.

Konkursa uzvarētāja Purgaile no 2012.gada ir strādājusi “Citadele banka”, kur sākotnēji ieņēmusi Biznesa attīstības direktora amatu, bet vēlāk – no 2017.gada – bijusi korporatīvo klientu apkalpošanas direktore. Šo septiņu gadu laikā Purgaile bijusi arī “Citadele banka” valdes locekle.

Saistītie raksti

Kopš 2017.gada potenciālā FKTK padomes priekšsēdētāja ir arī Latvijas Finanšu asociācijas Kreditēšanas komitejas līdzpriekšsēdētāja. Iepriekš Purgailes darbavieta bija “SEB banka”, kur viņa no 2009. līdz 2012.gadam vadīja privātbaņķieru biznesu Latvijā un Baltijā, savukārt vēl pirms tam vadīja Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas pārvaldi.

Purgaile ir ieguvusi maģistra grādu starptautiskajā ekonomikā un uzņēmējdarbībā. Apgūta arī vadības prasmju programma Vallenbergas institūtā (Wallenberg Institute) Zviedrijā. Purgaile teicami pārvalda angļu un krievu valodu.

LA.lv