×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. februāris, 2016
Drukāt

Pirmskara Rīgas bohēmas pēdās aicina Memoriālo muzeju apvienība

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 20. februārī no plkst. 12 līdz 16 risināsies Memoriālo muzeju apvienības (MMA) akcija/ceļojums “Aleksandrs un Aleksandra, Jānis, Andrejs un Romans bohēmas gaitās…”, kura ietvaros būs iespēja iepazīt Rīgas senos krodziņus, memoriālos muzejus un stāstus par dzejniekiem, rakstniekiem, māksliniekiem, LA.lv uzzināja MMA.

“Daudz lielu notikumu un raibu ainu ir norisinājušies uz Rīgas ielām, bet sevišķi daudz viņas namos”. Ir daudzas mājas Rīgā, kuras, ja varētu runāt, pastāstītu brīnumlietas par pagātni. Sevišķi tie ir vecie namiņi, pa lielākai daļai tagad mazas, neievērojamas mājas. Daudzas no tām jau nozudušas un viņu vietā lepni stāv sešstāvu celtnes. Bet senā romantika viņa pamatos vēl dzīva…” – tā savas atmiņas par slaveno 20.gs. sākuma bohēmas vietu Suvorova viesnīcu iesāk Jānis Akuraters, nosaucot to par “literatūras vēstures skatuvi”.

Ceļojums sāksies Andreja Upīša memoriālajā muzejā, kur varēs iepazīties virtuāli – senos fotoattēlos ar dažādiem krodziņiem, kas bijuši Rīgas centrā un noklausīties stāstījumu par Andreja Upīša vērojumiem iecienīto krodziņu vietās un to atspoguļojumu romānā “Zelts” un “Sieviete”.

Turpināsies ceļojums Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā, kur pasākuma dalībnieki varēs uzzināt ne tikai par galveno muzeja mākslinieku bohēmas dzīvi, bet arī dažus amizantus faktus par viņu laikabiedru, izcilu latviešu grafiķi Sigismundu Vidbergu. Muzejā šobrīd skatāma izstāde “Romans Suta un Sigismunds Vidbergs. Divu meistaru radošais dialogs”.

Pēc tam akcijas dalībnieku ceļš vedīs uz vietām, kur kādreiz atradās kafejnīca “Mazais Vērmaņa parks”, Suvorova viesnīca, krodziņš “Pegazs”, “Sukubs”, “Otto Švarca kafejnīca”, “Romas pagrabs”, “Kazarova pagrabs”, “Šīrona krogs” u.c. kur skanēs stāsti par Andreja Upīša, Aleksandra Čaka, Romana Sutas, Aleksandras Beļcovas, Jāņa Akuratera piedzīvojumiem šajās vietās.

Akcija noslēgsies Aleksandra Čaka muzejā), kur varēs ne tikai uzzināt par dzejnieka bohēmas gaitām dažādos Rīgas krodziņos, bet arī par biedrības “Zaļā Vārna” rīkotajiem “jampampiem”.

Ar pasākumu “Aleksandrs un Aleksandra, Jānis, Andrejs un Romans bohēmas gaitās…” memoriālie muzeji turpina arī 2016.gadā kopīgi rīkotās akcijas/ceļojumus. Nākošais ceļojums gaidāms martā par tēmu “Mākslas darbi memoriālo muzeju kolekcijās”.

Biļetes cena Biļešu paradīzes kasēs 6eiro, pirms pasākuma Andreja Upīša memoriālajā muzejā – 7 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+