Mobilā versija
+3.0°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
18. decembris, 2014
Drukāt

Pirmssvētku laikā aicina autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem lielveikalu stāvvietās

Foto: LETAFoto: LETA

Laikā pirms Ziemassvētkiem avāriju skaits ir būtiski lielāks nekā citās decembra dienās, informē Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB), mudinot autovadītājus šajā periodā būt īpaši uzmanīgiem lielveikalu stāvvietās.

LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics informē, ka pirmssvētku laiks ir tas brīdis, kad iedzīvotājus pārņem iepirkšanās drudzis, un lielveikalu stāvvietas ir pārpildītas. Turklāt daudzos tirdzniecības un sabiedriskos objektos visā Latvijā satiksmes organizācija vēl aizvien ir nesakārtota.

“Tikai tāpēc, ka nav izvietotas kustību regulējošas zīmes, nav skaidrs, kur sākas autostāvvieta un kura no brauktuvēm ir uzskatāma kā autostāvvietas galvenais, bet kura – kā pievedceļš. Bieži arī iesaistītās institūcijas sniedz pretrunīgus viedokļus, kā rezultātā autovadītājs, kurš uzskata, ka ir braucis pēc noteikumiem, var izrādīties vainīgā puse. Rezultātā autovadītājs ne tikai ir spiests remontēt spēkratu par saviem līdzekļiem, bet viņam arī samazinās “Bonus-Malus” klase un pieaug OCTA cena,” skaidro Stengrevics.

LTAB aicina autovadītājiem būt uzmanīgiem, bet lielveikalu un citu sabiedrisko objektu īpašniekiem, kuri vēl nav uzlabojuši autostāvvietu satiksmes organizāciju, – atbildīgākiem un izvērtēt iespējas samazināt ceļu satiksmes negadījumu riskus: izvietot brīdinājuma zīmes par galveno ceļu, izvietot ceļazīmes, kuras norādītu par autostāvvietas teritoriju vai arī ceļazīmes, kuras organizē transportlīdzekļu kustību pa apli.

Pievienot komentāru

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+