Latvijā
Politika

Plāno ieviest automašīnas tiesību izmantošanas aizliegumu1

Foto – pexels.com

Saeima šodien izskatīšanai Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā nodeva grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas tostarp paredz noteikt iespēju par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu sodīt arī ar tiesību izmantošanas aizliegumu.

Likumprojektā saglabāti aktuālie administratīvo sodu apmēri, taču agrākās tiesību atņemšanas vietā likumprojektā ir paredzēts sods – tiesību izmantošanas aizliegums un tiesību atņemšana.

Tiesību atņemšana nozīmē to pilnīgu atņemšanu un atkārtotu to iegūšanu pēc atņemšanas termiņa beigām, un ir paredzēta tiem pārkāpumiem, par kuriem iepriekš atņemšanas termiņš bija lielāks par 12 mēnešiem, kā arī par visiem pārkāpumiem, kas saistīti ar transportlīdzekļu vadīšanu reibumā.

Pārējos gadījumos ir paredzēts piemērot tiesību izmantošanas aizliegumu.

Likumā paredzēts noteikt, ka “aizliegumu izmantot transportlīdzekļu vadīšanas tiesības nosaka Valsts policijas amatpersona transportlīdzekļa vadītājam, kurš alkohola reibumā, narkotisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē ir izdarījis noziedzīgu nodarījumu pret ceļu satiksmes drošību, par kuru var saukt pie kriminālatbildības.

Šādā gadījumā transportlīdzekļa vadītājam ir aizliegts izmantot transportlīdzekļu vadīšanas tiesības un viņa transportlīdzekļa vadītāja apliecība aizturama līdz laikam, kad Valsts policijas amatpersona vai procesa virzītājs krimināllietā pieņem attiecīgu lēmumu.”

Latvijā ir reģistrēti vairāk kā 850 000 transportlīdzekļu, no kuriem gandrīz 700 000 ir pielaide ceļu satiksmei.

LA.lv