×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
4. februāris, 2015
Drukāt

Plāno ieviest licences lašveidīgo zivju makšķerēšanai Gaujā (6)

Foto: LETA LETAFoto: LETA LETA

Lai nodrošinātu stabilas, ģenētiski daudzveidīgas un komerciāli izmantojamas lašveidīgo zivju, kā arī zuša un upes nēģa populācijas un to krājumus, Gaujas upes baseinā no 2017. gada īstenot licencētu lašveidīgo zivju makšķerēšanu, portālam LA.lv pavēstīja Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins.

Lai pārredzamā termiņā būtiski palielinātu zivju resursus un izveidotu nepieciešamo infrastruktūru starptautiska makšķerēšanas tūrisma industrijas attīstībai, 3. februārī septiņu pašvaldību deleģētie pārstāvji pieņēma lēmumu par “Gaujas ilgstpējīgas attīstības biedrības” dibināšanu. Biedrības mērķis ir nodrošināt Gaujas upes un tai piekritīgā upju baseina apsaimniekošanu.

Pateicoties privātu mecenātu ieguldījumam izstrādāts “Lašveidīgo zivju, zušu un nēģu rīcības plāns Gaujas baseina upēm”, kurā uz zinātniskiem pamatiem, saskaņā ar starptautisko pieredzi, detalizēti aprakstītas veicamās darbības.

Plāna ilgtermiņa mērķis ir nodrošināt stabilas, ģenētiski daudzveidīgas un komerciāli izmantojamas laša, taimiņa, alatas, foreles, zuša un upes nēģa populācijas un to krājumus, kā arī paredzēti pasākumi citu zivju sugu populācijas stāvokļa uzlabošanai Gaujas upes baseinā. Lai sasniegtu vēlamo rezultātu, kam tuvāko desmit gadu laikā ir jānodrošina dabisko laša smoltu populācija Gaujas baseinā vismaz 75% apmērā no potenciālā, ir jāveic visaptveroši izpētes, monitoringa, uzraudzības un zivju resursu atjaunošanas pasākumi visā Gaujas posmā.

Saskaņā ar rīcības plānu, ja izdosies veikt nepieciešamos priekšdarbus, sākot ar 2017. gadu atsevišķos Gaujas upes posmos varētu realizēt licenzētu lašveidīgo zivju makšķerēšanu.

Šteins norāda, ka neierobežos esošās iedzīvotāju tradīcijas legālai zivju ieguvei, bet būtiski palielinās iespējas legāli makšķerēt un paturēt lašveidīgās zivis, kas šobrīd Gaujas upes baseinā ir aizliegts.

Ņemot vērā Latvijas ģeogrāfisko atrašanos, zivju migrācijas laikus un Gaujas upes specifiku, lašveidīgo zivju licenzēta makšķerēšana var piesaistīt ievērojamu skaitu vietējos un ārzemju makšķerēšanas tūristus, kas pavērtu jaunas iespējas tūrisma infrastruktūras attīstībai, bet pašvaldībām ļautu sakārtot teritorijas un sniegtu un papildus budžeta ieņēmumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. ir laba lieta,nu nedrīkstētu tā būt,ka zvejo cik var panest,ir taču noteikumi ,cik lielas zivis drīkst būt,un cik daudz vienā reizē no katras sugas drīkst nozvejot,ja to neievēro,tad jāmaksā ari attiecīgs sods.
  Apzinīgam zveiniekam tā nav problēma.Nevar pa ūdeņiem uzvesties tā kā bullīts zaļā pļavā,tad arī visiem pietiks un netiks nodarīts posts .Nedaudz brīnos par zušu nozveju,vai tad tie nav aizliegto zivju sarakstā,citur Eiropā tos aizliegts zvejot un veikalu ķēdes tos neiepērk.

 2. Jūs nonāksiet turpat kur Salacā,Mūs izskaldīs!!!

  • irsā būs lašiem….ko tik neizdomā ”gudrās” galvas, lai piķi nokāstu! piemērs jau ir Salacā, kur bardaks ir drausmīgs

   • Tas nav bardaks…patvaļa,uz vienas zivs licences ņem cik vajag…nomocītos pēc nārsta lašus un taimiņus,gastronomiskas vērtības nekādas…centrāltirgum der,auksti kūpināti.

    • Tu no tiem, kas gaida iespēju aizmukt no Latvijas, jo te ir bardaks un nevar makšķerēt, kur iepatīkas, ja?
     Un tie lielākie idioti ir tie, kas kaut ko grib darīt??

     Tapēc jau Latvijā maz kārtības, ka valsts pārāk respektē socialistu bļaurus, kuriem patīk, ka gandrīz nekur nav kartības.

     • Tu kļūdies,nekad neesmu taisījies mukt no Latvijas un citiem neiesaku.Nevis makšķerēt kur iepatīkas,bet aizliektu daudzās ūdenstilpnēs nodarboties vispār lašveidīgo spiningošanu!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +5.9
Alūksne +4.0
Daugavpils +6.6
Saldus +3
Liepāja +2.1
Jelgava +3
Ventspils +6.4
Limbaži +2
Madona +4
Rēzekne +3
Draugiem Facebook Twitter Google+