Sports
Citi sporta veidi

Pļaviņam/Točam fiasko Majoru smiltīs – favorīti zaudē astotdaļfinālā!1


Mārtiņš Pļaviņš cenšas pārvarēt ASV volejbolista Steforda Slika bloku.
Mārtiņš Pļaviņš cenšas pārvarēt ASV volejbolista Steforda Slika bloku.
Foto: FIVB

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs sestdien Jūrmalā piedzīvoja pamatīgu fiasko Pasaules tūres trīs zvaigžņu turnīrā, jo Majoru pludmales smiltīs cieta zaudējumu astotdaļfinālā, favorītiem sacensības noslēdzot dalītā devītajā vietā.

Sacensību pirmais numurs Pļaviņš/Točs izslēgšanas spēļu otrajā kārtā jeb astotdaļfinālā ar 0-2 (23:25, 13:21) piekāpās amerikāņiem Stefordam Slikam/Viljamam Elenam, kuriem bija piešķirts trešais numurs.

Pasaules rangā Pļaviņš/Točs ir 16.vietā, kamēr Sliks un Elens atrodas 32.pozīcijā un šobrīd ir ASV ceturtais labākais duets.

Pirmo setu veiksmīgāk iesāka amerikāņi, panākot 5:3, bet brīdi vēlāk viņi pārsvaru palielināja līdz četriem punktiem (8:4). Ilgu laiku amerikāņi atradās vadībā, bet Latvijas duets izlīdzināja rezultātu, panākot 16:16. Nākamajā izspēlē jau izdevās iegūt vadību, Pļaviņam sitot pa diognāli, bet seta izskaņā pēc vairākām ilgām izspēlēm, veiksmīgāki bija pretinieki, svinot uzvaru ar rezultātu 25:23.

Otrajā setā Latvijas duets nonāca iedzinējos (1:4), bet turpinājumā pretinieki veiksmīgi spēlēja pie tīkla, pārsvaru palielinot līdz pieciem punktiem – 6:11. Brīdi vēlāk pārsvars jau pieauga līdz 13:7, bet Elena kļūda servē uz rezultāta tablo vēstīja 10:16. Īsi pēc tam Latvijas duets panāca 11:16, bet līdz seta beigām mājiniekiem vairs izdevās iegūt vien divus punktus, piedzīvojot zaudējumu.

No mājiniekiem vienīgās cerības uz godalgotām vietām vairs saglabā tikai turnīra otrais numurs Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš, kuriem astotdaļfinālā pretī stāsies turki Safa Urlu/Selčeks Sekerci. Turcijas pārim sacensībās piešķirts 20.numurs.

Savukārt vēl divi Latvijas dueti sacīkstes noslēdza dalītā 17.vietā.

Saistītie raksti

Ar 22.numuru izliktie Mihails Samoilovs/Aleksandrs Solovejs pirmajā “play off” kārtā ar 1-2 (18:21, 21:19, 9:15) piekāpās Lietuvas vadošajam duetam Lukam Kazdailim/Arnam Rumšēvičam, kuriem piešķirts 16.numurs. Tikmēr sacensībās ar 26.numuru izliktie Toms Šmēdiņš/Haralds Regža pirmajā izslēgšanas turnīra mačā ar 0-2 (18:21, 17:21) piekāpās slovēņiem Nejcam Zemļakam/Janam Pokeršnikam, kuriem piešķirts 18.numurs.

T.Šmēdiņš/Regža un Samoilovs/Solovejs apakšgrupā uzvarēja vienā no divām spēlēm, tādējādi izslēgšanas turnīru sāks no pirmās kārtas. Viņu pretinieki – slovēņi un lietuvieši – pamatturnīru sāka ar uzvarām, bet otrajos mačos zaudēja Latvijas vadošajiem duetiem attiecīgi Aleksandram Samoilovam/Jānim Šmēdiņam un Mārtiņam Pļaviņam/Edgaram Točam.

LA.lv