Sports
Citi sporta veidi

Pļaviņš/Točs malači – puiši izcīna ceļazīmi uz Tokijas olimpiskajām spēlēm!1


Edgars Točs un Mārtiņš Pļaviņš izcīnījuši ceļazīmi uz Tokijas olimpiskajām spēlēm.
Edgars Točs un Mārtiņš Pļaviņš izcīnījuši ceļazīmi uz Tokijas olimpiskajām spēlēm.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs sestdien Ķīnā izcīnīja uzvaru 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra pusfinālā, nodrošinot Latvijai vietu Olimpiādē, kamēr dāmu duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka iekļuva pusfinālā, nonākot soli no ceļazīmes.

Pļaviņš/Točs sestdien no sākuma aizvadīja pēdējo trešās kārtas spēli, kas arī izšķīra viņu likteni. Latvijas duets ar rezultātu 2-0 (21:17, 21:16) uzvarēja Andrē Lojolu Šteinu/Žeorži Vanderleju no Brazīlijas, nodrošinot sev otro vietu J grupā. Līdz ar šādu rezultātu, Pļaviņš/Točs iekļuva sacensību fināla fāzē, kur bija jāaizvada izšķirošā cīņa, lai noskaidrotu olimpisko ceļazīmju ieguvējus.

Pusfinālā Latvijas pāris ar rezultātu 2-1 (12:21, 22:20, 15:8) pārspēja krievus Iļju Lešukovu un Konstantīnu Semjonovu, kuri iepriekšējā posmā ieņēma pirmo vietu I grupā. Panākums pār Krievijas duetu Pļaviņam/Točam nodrošināja ceļazīmi uz Tokijas Olimpiādi!

Pļaviņam ir divu olimpisko spēļu pieredze – 2008.gadā Pekinā un 2012.gadā Londonā, kur viņš ar Jāni Šmēdiņu izcīnīja bronzas medaļas.

Veiksmīgs sacensību trešais posms padevās arī Graudiņai/Kravčenokai, kuras savā pēdējā J grupas spēlē ar rezultātu 2-0 (21:19, 21:13) uzveica Katrīnu Šutsenhoferi un Lenu Plesučnigu no Austrijas, iekļūdamas fināla fāzē.

Turnīra pēdējā posmā Graudiņa/Kravčenoka svētdien pusfinālā tiksies ar čehietēm Barboru Hermanovu un Marketu Slukovu, cīnoties par ceļazīmi uz Tokiju. Tikmēr vīru duets savus svētdienas pretiniekus uzzinās sestdien pēcpusdienā.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka Latvijas dueti sacensību pirmajā kārtā tika pie vienas uzvaras un zaudējuma, bet otrajā kārtā Pļaviņš/Točs izcīnīja divas uzvaras, kamēr Graudiņa/Kravčenoka tika pie viena panākuma un reizi zaudēja. Savukārt trešajā kārtā abi dueti izcīnīja pa divām uzvarām un reizi zaudēja.

Turnīra pirmajā fāzē 16 dueti bija sadalīti četrās apakšgrupās, tālāk tiekot katras grupas trīs labākajām komandām. Otrajā kārtā bija četras grupas pa trim komandām, katras grupas divām labākajām vienībām iekļūstot trešajā fāzē, kurā divu grupu turnīrā tiks noskaidrotas četras pusfinālistes. Finālu sasniegušās komandas nodrošinās savām valstīm ceļazīmes uz 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

LA.lv