Latvijas svarcēlājs Artūrs Plēsnieks pēc pleca operācijas vēl nav atguvis savu sportisko formu.

Plēsnieks pasaules čempionātā izcīna desmito vietu 0

Latvijas svarcēlājs Artūrs Plēsnieks piektdien, piedaloties pirmajās lielajās sacensībās pēc martā veiktās labā pleca operācijas, Turkmenistānā notiekošajā pasaules čempionātā summā pacēla 391 kilogramu, ieņemot 10.vietu.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba”

Plēsnieks svara kategorijā līdz 109 kilogramiem startēja B grupā, kur ieņēma otro vietu, taču spēcīgākajā A grupā viņu apsteidza vēl astoņi dalībnieki.

Ventspilnieks raušanā pacēla 174 kilogramus, kas B grupā bija sestais labākais rezultāts, bet grūšanā viņam padevās 217 kilogramus smags stienis, kas šajā disciplīnā bija astotais labākais rezultāts.

Raušanas sacensības Plēsnieks sāka ar 169 kilogramiem, tad nepacēla 173 kilogramus, bet pēdējā piegājienā pievarēja 174 kilogramu smagu stieni. Savukārt grūšanā latvietis sāka ar 210 kilogramiem, turpināja ar 217 kilogramiem, bet 222 kilogramus virs galvas nedabūja.

B grupā labākais bija Dienvidkorejas sportists Huijops So, kuram pa spēkam bija 395 kilogrami (175+220).

Tikmēr par pasaules čempionu kļuva Simons Martirosjans no Armēnijas, kurš summā pacēla 435 (195+240) kilogramus. Otro vietu ar 419 kilogramiem (196+223) izcīnīja Ķīnas atlēts Jans Dže, bet trešais palika polis Arkadiušs Mihaļskis ar 403 (175+228) kilogramiem.

Pērn pasaules čempionātā Plēsnieks izcīnīja sudraba medaļu, bet vēl pirms diviem gadiem tika pie bronzas. Savukārt 2016.gadā viņš triumfēja Eiropas meistarsacīkstēs, visas godalgas iegūstot svarā līdz 105 kilogramiem. Sākot no šī pasaules čempionāta Starptautiskā Svarcelšanas federācija (IWF) ir mainījusi svara kategorijas.

Jau ziņots, ka Latvijas jaunā svarcēlāja Rebeka Koha svētdien Ašgabadā izcīnīja bronzas medaļu, svara kategorijā līdz 59 kilogramiem summā paceļot 227 kilogramus, labojot savu personīgo rekordu un uzstādot jaunu pasaules junioru rekordu.

Savukārt vēl viens Latvijas talants Ritvars Suharevs pirmdien svarā līdz 81 kilogramam izcīnīja 11.vietu, kamēr Vadims Koževņikovs svara kategorijā līdz 96 kilogramiem bija 21.pozīcijā.