FIVB.COM

Pludmales volejbolisti ar uzvarām sāk četru zvaigžņu turnīru Dohā 0

Latvijas pludmales volejbola pāri Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš un Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs trešdien ar uzvarām sāka Dohā notiekošo Pasaules kausa izcīņas četru zvaigžņu posmu.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Abi Latvijas dueti līdz ar to ir nodrošinājuši iespēju sacensties šī turnīra izslēgšanas sacensībās.

Ar piekto numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš E apakšgrupas pirmajā mačā ar 2-0 (21:16, 21:16) uzvarēja sacensību 28.numuru Kasperu Kujavjaku un Maceju Rudolu no Polijas.

Mačs Latvijas sportistiem neiesākās sekmīgi, jo poļi ieguva nelielu vadību un tehniskajā pārtraukumā devās ar minimālu pārsvaru (11:10). Seta otrajā pusē Samoilovs/Šmēdiņš lauza cīņas gaitu un guva panākumu ar 21:16.

Otrajā setā aina bija nedaudz citādāka, jo jau ievadā Samoilovs/Šmēdiņš ieguva pāris punktu pārsvaru, ko pakāpeniski izdevās palielināt un izcīnīt uzvaru ar 21:16.

Turpinājumā Samoilovs/Šmēdiņš sacentīsies pret turnīra 12.numuru Gžegožu Fijaleku un Mihalu Brilu, kuri savā pirmajā mačā ar 2-0 (21:13, 22:20) pārspēja ar 21.numuru izliktos krievus Maksimu Sivolapu un Artjomu Jarzutkinu.

Tikmēr ar sesto numuru izliktie Pļaviņš/Točs F apakšgrupas pirmajā spēlē droši ar 2-0 (21:16, 21:14) uzvarēja Kataras naturalizētos brazīliešus Žūliu Sēzaru du Našimēntu un Džefersonu Santušu Pereiru, kuri izlikti ar 27.numuru.

Latvijas pludmales volejbolisti pirmo setu aizvadīja ļoti pārliecinoši, jo tā ievadā iegūstot vairāku punktu pārsvaru, kas pakāpeniski tika palielināts. Lai arī seta izskaņā pretinieki pāris punktus atguva, Pļaviņš/Točs guva virsroku ar 21:16.

Arī otrajā setā latviešiem piederēja manāms pārsvars, kas jau ar pašu sākumu ļāva iegūt drošu vadību un otrajā setā triumfēt ar pārliecinošo 21:14.

Šī turnīra turpinājumā Pļaviņš/Točs tiksies ar turnīra 11.numuru Semu Pedlovu un Semu Šekteru no Kanādas, kuri savā mačā ar 2-1 (21:12, 18:21, 16:14) pārspēja ar 22.numuru izliktos brazīliešus Alvaru Filju un Seimonu Barbosu Santušu.

Pēc šīs sezonas sacensību formāta katrs pāris apakšgrupā aizvada divas spēles – vispirms savā starpā tiekas grupas pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēro abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedz izslēgšanas turnīra otro kārtu, vienības, kas guvušas pa vienai uzvarai, iekļūst izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības jānoslēdz. Šāds sacensību formāts daļā Pasaules kausa posmu tika ieviests pērn.