×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. marts, 2012
Drukāt

Podziņš Latvijas izlasē varēs spēlēt no nākamā gada pasaules čempionāta

podzin

Rīgas “Dinamo” uzbrucējs Ainārs Podziņš Latvijas valstsvienībā varēs spēlēt tikai no nākamā gada pasaules čempionāta, aģentūrai LETA sacījis Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Māris Baldonieks.

Podziņš ir dzimis Jūrmalā, bet agrā bērnībā kopā ar vecākiem pārcēlies uz Krieviju un kādu laiku bijis šīs valsts jaunatnes izlases kandidātu vidū. Pagājušajā sezonā Podziņš sāka spēlēt “Dinamo” komandā, bet pagājušā gada novembra sākumā debitēja Krievijas U-20 otrajā izlasē.

Baldonieks uzsvēra, ka spēlēšana Krievijas U-20 otrajā izlasē būtiski viņa hokeja pilsonības jautājumu neietekmē, jo “Dinamo” komandā viņš ir reģistrēts ar Latvijas pilsonību, kā rezultātā viņš arī neiekļuva Krievijas U-20 izlases sastāvā dalībai pasaules čempionātā. Tāpat Baldonieks norādīja uz Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) noteikumiem, kas vēsta, ka Podziņš Latvijas izlasē varēs spēlēt tad, kad divus pilnus gadus būs spēlējis Latvijas komandās.

Līdz ar to Latvijas izlasi starptautiskās sacensībās uzbrucējs varēs pārstāvēt tikai no nākamā gada pasaules čempionāta, lai arī iepriekš viņš aģentūrai LETA izteicās, kā vēlas spēlēt jau šīgada pasaules čempionātā. Podziņš gada sākumā izteicās, ka tā labad tikai jāsaved kārtībā attiecīgie dokumenti.

“Tik vienkārši tas diemžēl nav. Arī pats Podziņš to ļoti labi zina, ar viņu vairākas reizes ir par šo lietu runāts un situācija skaidrota,” izteicās Baldonieks. “Šie noteikumi nav grozāmi vai interpretējami.” Kā ziņots, pēc iekļaušanās Krievijas U-20 izlasē LHF sākotnēji vēstīja, ka Podziņa spēlēšana Latvijas izlasē ir kļuvusi praktiski neiespējama.

Podziņš, kuram šomēnes paliks 20 gadi, “Dinamo” komandu regulārajā čempionātā un Gagarina kausa izcīņā kopsummā pārstāvējis 72 spēlēs, gūstot piecus vārtus un veicot vienu rezultatīvu piespēli.

Tikmēr Baldonieks nevarēja dot skaidru atbildi, vai Latvijas izlasē šogad atgriezīsies uzbrucējs Herberts Vasiļjevs, kurš pagājušā gada vasarā pieņēma Vācijas pilsonību. Jau vēstīts, ka pagājušā gada pavasarī pēc pasaules čempionāta Vasiļjevs atzina, ka labprāt beigtu karjeru valstsvienībā, bet drīz pēc tam izskanēja informācija, ka viņš pieņēmis Vācijas pilsonību, lai vietējā čempionātā vairs nebūtu jāspēlē kā leģionāram. Tomēr vēlāk Vasiļjevs atzina, ka nepieciešamības gadījumā ir gatavs vēl spēlēt Latvijas valstsvienībā, ja to ļaus likumdošana.

Baldonieks solīja tuvākajā laikā konsultēties ar pilsonības jautājumos kompetentām personām, lai būtu skaidras visas Vasiļjeva jautājuma detaļas, uzsverot, ka kā hokejists viņš Latvijas izlasē var spēlēt, taču LHF ģenerālsekretāru māc bažas, vai sabiedrība spēs pieņemt uzbrucēja dubultpilsonību. “Vasiļjevs nekad nav bijis pret Latvijas izlasi. Viņš vienmēr ir meties tai palīgos, parādot sevi kā īstu dzimtenes patriotu. Tomēr es vēlos konsultēties ar kompetentām personām, lai noskaidrotu, kāda šajā jautājumā būtu sabiedrības nostāja. Ir ļoti svarīgi būt drošiem, vai kāds viņu tagad aplami neuzskatīs par nodevēju,” izteicās Baldonieks.

35 gadus vecais Vasiļjevs kopš 2004.gada spēlē Vācijas hokeja čempionātā (DEL), bet pēdējās septiņas sezonas viņš pārstāv Krēfeldes “Pinguine” vienību, turklāt ilgstoši ir tās kapteinis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+