×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
10. marts, 2015
Drukāt

Policija Daugavpilī pārtver auto ar hašišu 1,2 miljonu eiro vērtībā (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valsts policijas (VP) Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbinieki marta sākumā pārtvēruši kādu auto, kur atrasti aptuveni 100 kilogrami hašiša. Šāda daudzuma vērtība mazumtirdzniecībā lēšama aptuveni 1,2 miljonos eiro.

Kā informē VP pārstāvis Toms Sadovskis, informāciju par hašiša kravu VP ONAP darbinieki ieguva, sadarbojoties ar ārvalstu kolēģiem. 1.martā, kad krava ievesta Latvijas teritorijā, izmeklētāji piesaistīja VP Latgales reģiona darbiniekus, kas Daugavpilī apturēja kādu minivenu un aizturēja divus latviešu vīriešus.

Auto pārbaudes laikā policisti ar saviem tehniskajiem līdzekļiem atrada aptuveni 30 kilogramus hašiša. Taču vēlāk, piesaistot kolēģus no Muitas pārvaldes un izmantojot viņu rīcībā esošo speciālo tehniku, atrasti vēl aptuveni 70 kilogrami narkotiku. Tātad kopumā atrasti aptuveni 100 kilogrami hašiša. Melnajā tirgū viens grams hašiša maksā no 8 līdz 12 eiro. Līdz ar to kopējā nelegālās preces vērtība varētu sasniegt pat 1,2 miljonus eiro.

Izmeklēšanas laikā policisti aizturējuši vēl divus vīriešus, tāpat policijas veikusi arī vairākas kratīšanas aizturēto dzīvesvietās un citās ar viņiem saistītās vietās, taču tur narkotikas nav atrastas.

Hašišs bija safasēts pārtikas plēvē ietītās briketēs, un tas bija paslēpts visdažādākajās vietās visā automašīnā. Šobrīd VP ONAP darbinieki vēl skaidro atsavināto narkotiku izcelsmi, bet ir zināms, ka pie latviešiem nelegālā prece nonākusi vienā no Rietumeiropas valstīm. Visticamāk, narkotikas nebija paredzētas Latvijas tirgum, iespējams, tās bija plānots vest uz Krieviju vai kādu citu Austrumeiropas valsti.

Aizturētie vīrieši ir vecumā no 23 līdz 41 gadam. Noskaidrots, ka starp viņiem ir sadalītas lomas – policistiem izdevies aizturēt gan organizētājus, gan izpildītājus. Trīs no aizturētajiem jau agrāk nonākuši policijas redzeslokā. Viņiem tiesa kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu, bet vienam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Pret aizdomās turētajiem uzsākts kriminālprocess pēc diviem krimināllikuma pantiem – par narkotisko vielu glabāšanu un pārvadāšanu lielā apmērā realizācijas nolūkā, ja to izdarījusi organizēta grupa, un par narkotisko vielu pārvietošanu pāri Latvijas Republikas robežai, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādiem noziegumiem likumā paredzēts līdz pat 15 gadus ilgs cietumsods.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “Līdz ar to kopējā nelegālās preces vērtība varētu sasniegt pat 1,2 miljonus eiro.”
    Tātad šis kokaīns bija nelegāla prece. Tātad var būt arī kokaīns kā legāla prece? Kur to var legāli nopirkt? Ne “Maksimā”, ne “Rimi”, ne “Elvi” to neesmum manījis.

Draugiem Facebook Twitter Google+